Tato fenomenální hora je po celý rok cílem mnoha turistů, sportovců a také součástí životního stylu skupiny lidí, kteří si neumí den bez pohledu do údolí z tohoto vrcholu představit.
Právě na úpatí Lysé hory, v údolí Sepetného potoka v obci Ostravice, naleznete Rekreační centrum Sepetná, které nabízí hostům ubytování v horském hotelu, penzionu a také bungalovech. „Nacházíme se ve výšce 570 metrů nad mořem, je odsud nádherný výhled do údolí řeky Ostravice a na monumentální horu Smrk. Toto místo je ideálním „základním táborem" pro výlety za krásami Beskyd a také pro výstup na Lysou horu," popisuje okolí animátor rekreačního centra Tomáš Lokša. Poznávání Beskyd je také hlavní myšlenkou projektu, jehož součástí jsou pobytové balíčky nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro seniory a také pro vyznavače aktivně strávené dovolené. Atraktivitu těchto pobytových balíčků umocňuje jejich zaměření a složení doplňkových služeb.

Pro rodiny s dětmi

Pobytový balíček Poznávejte Beskydy je rodinám s dětmi ušitý na míru. Během pobytu můžete s animátorem poznat krásy beskydské horské přírody, nádherné výhledy, tajemství Medvědí stezky, ovci Valašku, potkat se s pohanským bohem Radegastem, sulovským medvědem, vodníky v mlýně či liškou Bystrouškou.

Po výletě za poznáním na vás bude čekat v relaxcentru bazén s toboganem, vířivka, dětské brouzdaliště a parní kabina. Nově je k dispozici tělocvična se dvěma kurty na badminton, lezecká stěna a také sportovní trenažér s golfem a dalšími sporty. V areálu penzionu Sluníčko je ideální prostor pro hry dětí. Dlouhý kopec s dojezdem je rájem pro milovníky sáňkování a bobování. Pro jakoukoliv hru vyžadující rovinu je možné využít uzavřené hřiště. V penzionu i hotelu si děti mohou užívat světa her v nových dětských koutcích.

Na in-line bruslích

Poznávání Beskyd a jejich podhůří je možné také na in-line bruslích. Pokud brusle nemáte, nevadí, rádi vám je bezplatně zapůjčí. Neumíte bruslit? – Naučí vás to. Vyškolený instruktor vám poradí a ukáže správnou techniku jízdy. Milovníci jízdy na kolečkách jistě ocení výhled na Beskydy a 4,5 kilometru dlouhý ovál kolem přehrady Olešná, kde si opravdu zajezdíte.

Léto na Sepetné. Ilustrační foto
PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNĚTE

Další způsoby poznávání

„Zde můžete využít balíčku, který má v ceně zapůjčení segway vozítek, horských kol, vyhlídkové vozítko a dokonce také in-line brusle. Segwaye, vyhlídkové vozítko nebo horská kola jsou ideální pro výlet k nedaleké horské hospůdce – Dřevjance U Zbuja, dále po Lysohorské magistrále k Ivančeně nebo k vyjížďce do údolí k přehradě Šance," vysvětlil výhody animátor Tomáš Lokša.

Vířivka pro ubytované hosty zdarma

Se Sepetnou můžete poznávat Beskydy různými způsoby, trávit dovolenou aktivně, ale také odpočívat ve vířivce, sauně, při koupelích či masážích v hotelovém relaxcentru. Bazén s toboganem, vířivka a parní kabina je pro všechny ubytované hosty zdarma. „Přijeďte na Sepetnou, rádi se s vámi podělíme o přírodní bohatství, které tady máme. Ať jste příznivci relaxační či aktivní dovolené, u nás se nudit nebudete!" zve na závěr ředitel rekreačního centra Vít Březina. Více na www.poznavejtebeskydy.cz

Zapojte se také! Nové auto se hodí vždy. Vědomostně-tipovací korespondenční soutěž „VYHRAJTE S NÁMI AUTO" pro čtenáře Deníků v Moravskoslezském kraji je zcela jednoduchá.
Stačí nasbírat šest kuponů z Deníku, odpovědět na dvě otázky a věřit v štěstěnu - VÍCE ZDE: STÁLE MÁTE ŠANCI