Krnovští občané i firmy se loni zapojili do sbírky Dobré srdce Krnova. Přímo na náměstí sbírku zahájila akce plná sportu a zábavy. Pokladničky pak byly dárcům k dispozici i na dalších akcích, v podatelně městského úřadu, ve stacionáři Benjamín, který spolupracuje s rodinou Tomáše Kramného, a dokonce i v jedné z ostravských posiloven.

Všichni dárci měli společný cíl: shromáždit minimálně 100 tisíc korun, které jsou potřeba na zakoupení speciální pomůcky Tobii PCEye Go. Toto zařízení lze připojit k běžnému počítači nebo tabletu. Jeho úkolem je snímat pohled uživatele a umožnit mu ovládání různých funkcí jen prostřednictvím očí. Součástí zařízení je i speciální komunikační program, který má pomoci Tomášovi Kramnému, aby začal využívat širší spektrum slov.

Tomáš Kramný je mladý muž, který kvůli svému postižení potřeboval nákladné vybavení pro komunikaci očima. Získal ho díky sbírce Dobré srdce Krnova.Zdroj: MěÚ Krnov

Na sbírkovém účtu se nakonec sešlo 108 965 korun. Tečkou za Dobrým srdcem Krnova 2018 byla 31. ledna instalace speciálního programu do počítače a kalibrace zařízení pro ovládání očním kontaktem. Mladý muž s postižením Tomáš Kramný se s ním začíná seznamovat ve stacionáři Benjamín, který navštěvuje.

„Chceme poděkovat za našeho syna všem dárcům, kteří přispěli do veřejné sbírky. Finanční dar byl použit na zakoupení počítače a komponentů s programy na podporu alternativní komunikace pohledem,“ vzkazují Tomášovi rodiče Despina a Pavel Kramní.

Dobré srdce Krnova má za sebou už třetí ročník. V roce 2016 si díky němu mohla Anetka Adámková, která se pohybuje na vozíčku, koupit sportovní tříkolku. O rok později byl výtěžek rozdělen mezi dva chlapce se zdravotním handicapem. Dominik Táborský peníze využil na spolufinancování invalidního vozíku, Petr Dluhoš jimi částečně uhradil léčebný program v Sanatoriu Klimkovice.

Ilustrační foto.
Novinky v rozdělování dotací na kulturu a sport
Ilustrační foto.
Vydry se vrací, lidé si je někdy pletou se psy