Bonusový díl (jedenáctý): Motorkáři dorazili v košilích

Po boku Karla Gotta jsem nejednou zažil prekérní situaci. Třeba když k nám v Českém Krumlově přistoupila skupinka opilých a zřejmě i jinak posilněných lidí. Mistr vždy dokázal pohotově vyhodnotit situaci a svoji otevřeností si získal téměř každého.

Často jsem slýchal, že Gottovi fandí jenom ženské. Což samozřejmě není pravda a přesvědčil jsem se o tom na koncertu v roce 2014.

Když jsem si procházel před koncertem kompletně vyprodanou halu v Pardubicích, všiml jsem si tří chlapů v bledě modré košili s černým motýlkem, jak postávají u mantinelu a baví se o hokeji.

Sám sebe jsem se ptal, zda si nespletli koncert. O to více jsem byl překvapený, když jich v řadě nakonec sedělo šest vedle sebe. O přestávce za mnou jeden z nich přišel.

Představil se mi jako motorář Lukáš Morávek, který na koncert přišel s kamarády. Upřímně se mě zeptal, zda by o přestávce nemohl s kamarády navštívit v šatně Mistra. Další dva jeho kolegové se přidávali se slovy, že manželky nechali doma a že to pro ně bude pořádné překvapení.

Hrob zpěvačky Věry Špinarové.
Špinarka odpočívá v pokoji. Davy fandů za ostravskou legendou na hřbitov nechodí

Na tomto turné panovaly v zákulisí přísnější podmínky, aby se někdo z týmu nedej Bože samotný slavík nenachladil. Přesto jsem se šel zpěváka zeptat a ten chtěl ty drsné chlapce vidět. Na zpěvákovu otázku, proč nevzali manželky, mu motorkáři jasně odvětili, že někdo přeci musí hlídat děti.

Jesenický fotograf Tomáš Neuwirth.
Nafotil hřbitov na Rejvízu v zimě, šejkové z Emirátů si ze snímku sedli na zadek

Jiří Krušina – rodák z Opavy začal s Karlem Gottem spolupracovat jako novinář a fotograf Deníku v roce 2004. Absolvoval s ním několik turné a řadu samostatných koncertů po Česku, Slovensku i Německu. Jako člen zpěvákova týmu ho doprovázel na turné v USA a dokumentoval také zpěvákovu poslední návštěvu Ruska v roce 2013. Spolupráci ukončilo v roce 2015 zpěvákovo onemocnění. V současné době působí Jiří Krušina jako tiskový mluvčí nemocnic v Opavě a Krnově.