V minulém, šestém díle, řešili vyšetřovatelé z ostravského oddělení vražd ubodání mladé ženy doma v bytě deseti ranami nožem. Příběh postavy Edity Moravcové však možná znovu ožije i v sedmém díle.

V chatce v beskydském podhůří je totiž v noci nožem zavražděna mladá žena, která si sem s přítelem a známými vyjela na víkend. Mezi řadou podezřelých se kromě jejího přítele, s nímž neměla zdaleka už harmonický vztah, či bývalého personálu restaurace, v níž dříve pracovala, ocitne taky parta lékařů, kteří zde měli teambuilding, ale i dvojice trampů, jež v osudnou noc spala nedaleko místa činu.

Jednoduché řešení – někdo z přítomných je vrah? Policisté však obdrží z nedohledatelného e-mailu fotku zavražděné Edity Moravcové, oběti z předchozího dílu, označenou pořadovým číslem 1. Mohl v Beskydech vraždit stejný pachatel, který zabil Editu Moravcovou? Potuluje se v regionu sériový vrah?

Filmaři při natáčení zápletky z horské chaty zavítali do horského hotelu Lorkova vila, který se nachází na samém konci obce Čeladná při úpatí hory Smrk a toku říčky Čeladenky, která kdysi dala místu jméno. Hotel nese jméno po brněnském advokátovi Jaroslavu Lorkovi, který položil základy k jeho vzniku.

Vilu, kterou vybudoval jako sídlo k rekreačním účelům pro svou rodinu, začala pro plánované účely sloužit v roce 1935, ne však na dlouho. Sotva mohl advokát Lorek tušit, jaké osudy jeho majetek čeká v důsledku změny politických poměru po únoru 1948 v Československu. V současnosti objekt slouží jako horský hotel.