Akce se setkala s nebývalým ohlasem. Díky veřejnosti se do krnovského muzea dostaly stovky dobových a historických fotografií.

Českým i polským organizátorům se povedlo rozšířit fotografické sbírky o cenné záběry mapující nejen stavební vývoj měst, ale i život jejich obyvatel v různých historických etapách.

Fotografie pro muzeum zaevidoval a zdigitalizoval Jiří Křiva, dlouholetý dobrovolník a spolupracovník Městského muzea v Krnově.

„Poslední měsíce byly ve znamení práce, která není vidět. Jednalo se o sběr, evidenci, digitalizaci a velkoformátové tisky zapůjčených fotografií. Díky této půlroční práci pana Křivy, můžeme všechny milovníky fotografií pozvat na venkovní výstavu instalovanou na velkoformátových panelech, která bude po celé léto umístěna na veřejných prostranstvích našeho města. První část výstavy zaměřené na architekturu je možné vidět ve Smetanových sadech a druhou část si zájemci mohou prohlédnout při procházce do zahrady Flemmichovy vily. Tato část je zaměřena na život a práci lidí v pohraničí,“ řekla Eva Čechová, manažer projektu Umění v pohraničí.

Oficiálně byly výstava otevřena v pátek 3. 7. u Bauerova památníku, kde pořadatelé z MIKS Krnov a POK z Prudniku připravili podvečerní koncert Wiktorie Wójtowicz.

Výstavu historických fotografií Krnova zahájil koncert Wiktorie Wójtowicz. Byl to jeden z prvních koncertů cyklu „Náš pááááteček, aneb v létě nikam nespěcháme“.Zdroj: Deník / František Kuba

Tento koncert se odehrál v rámci akce „Náš pááááteček, aneb v létě nikam nespěcháme“. U památníku Leopolda Bauera se konají pravidelné páteční odpolední koncerty. Jsou jedinečné v tom, že krnovské veřejnosti představí nejen profesionální uskupení, ale také nadějné amatérské hudebníky.

Partnerské kulturní středisko z polského Prudniku pozvalo do Krnova zpěvačku z Mládežnického písňového studia, která se již zúčastnila několika talentových soutěží. Její cover verze známých světových hitů naladily Krnovany na prodloužený víkend.