Na festivalu, který každoročně navštíví tisíce lidí, vystupují pouze umělci s vazbou na Frýdek-Místek, vstupné se neplatí. Zájemci můžou v dobrovolných sbírkách pomoci dobročinným organizacím. „Vedení města je konzistentní, jasně jsme deklarovali, že Sweetsen fest podporujeme,“ odmítl kritiku náměstek primátora Pavel Machala z ČSSD.

V loňském roce dostal spolek Pod Svícnem dotaci 300 tisíc korun, dalších 1,15 milionu korun ale putovalo na pořádání festivalu prostřednictvím Národního domu, který je příspěvkovou organizací města. Duchovním otcem a šéfem festivalu je Petr Korč, který loni v komunálních volbách stál v čele kandidátky hnutí Naše město F-M. Hnutí sice získalo ve volbách druhé místo za vítěznou ČSSD, přesto skončilo v opozici.

„Původně jsme předpokládali, že spolupráce bude probíhat tak jako v minulých letech,“ řekl Petr Korč s tím, k navyšování příspěvků města na festival docházelo v minulých letech prostřednictvím Národního domu. „Od roku 2015 je město spolupořadatelem festivalu. Částka 300 tisíc korun, která byla v původní žádosti na spolek, je už delší dobu konstantní,“ podotkl Korč s tím, že v rozpočtu Národního domu byly peníze škrtnuty.

Loni podpořilo město festival vyšší částkou i kvůli velkolepému zahajovacímu koncertu na přehradě Olešná. Letošní šestnáctý ročník festivalu opět potrvá pět dní, a to od 19. do 23. června na devíti scénách. Festival bude mít podle Petra Korče opět rozpočet, který se bude blížit hranici dvou milionů korun.