Zatímco skupina pracovníků prováděla úpravy vstupního schodiště k hotelu, v dolní části areálu další zaměstnanci čistili minigolfové hřiště od spadaného jehličí a listí. „Ještě musíme posekat trávu a budeme měnit obložení rybníku,“ uvedl další ze zaměstnanců a ukázal hlavou směrem k rybníčku, kde ležela navezená hromada nových desek na obložení.

Hotel Troyer je na tom podobně jako jiná restaurační a hotelová zařízení v České republice. Dita Korčák Hrtusová, která hotel mediálně zastupuje, pro Deník uvedla, že před pandemií hotel fungoval třináct let bez omezení a výsledkem nabídky i kvality služeb byla plně obsazená kapacita, ať už díky běžným turistům nebo kongresové turistice. Už povinné uzavření kvůli nařízení vlády na jaře 2020 bylo velkým zásahem do chodu i rozpočtu hotelu.

Hotel Troyer v Trojanovicích opět zahajuje provoz v pondělí 28. května 2021.Hotel Troyer v Trojanovicích opět zahajuje provoz v pondělí 28. května 2021.Zdroj: Deník/Ivan Pavelek

Po rozvolnění to vypadalo, že se vše vrátí do normálu, ale opak byl pravdou. „Připravovali jsme se na jednu z nejvytíženějších sezón – vánoční svátky a nový rok. Hotel byl plně zásoben a připraven, měli jsme plně rezervované kapacity a zaplacené zálohy. Po čtrnácti dnech však přišla zpráva, která nás srazila na kolena. Následné pětiměsíční uzavření hotelu jen dále prohlubuje krizi a způsobuje další komplikace,“ přiznala Dita Korčák Hrtusová.

Hotel Troyer je nadále vyhledávaným místem a tomu odpovídá také zájem turistů o ubytování v blížící se letní sezóně. „Těšíme se, že hostům opět budeme moci nabídnout perfektní služby a servis v hotelu, na jaký byli zvyklí, a že si budou moci užít veškeré naše služby bez omezení,“ uzavřela Dita Korčák Hrtusová.