V druhém kole České národní ligy ragby vozíčkářů se v sobotu představí týmy SK Ostrava, Sitting Eagles a Prague Robots. „Dohromady půjde o asi 25 hráčů z celé České republiky, kteří společně trénují v Praze a Ostravě,“ uvedl za pořadatele Josef Gruszewski. Na sobotní ligové kolo naváže v neděli turnaj Mini Ostrava Cup.

„Naše sportovní hala je otevřena různým aktivitám pro sport i volný čas. Využívají ji florbalisté, fotbalisté, hráči tenisu a badmintonu, také házenkáři, závodníci s RC modely autíček na dálkové ovládání a rádi dáme prostor i sportovcům, které navzdory handicapu pohyb a týmová hra baví,“ říká vedoucí sportovních středisek Bospor Dušan Socha. 

Ragby vozíčkářů patří mezi zástupce kolektivních paralympijských sportů určených pro osoby s nejtěžším tělesným postižením – kvadruplegiky – osoby s postižením dolních i horních končetin. Je to týmová hra pro muže i ženy. Hrají proti sobě dva týmy, každý o čtyřech hráčích. Hraje se na basketbalovém hřišti, skóruje se přejetím brankové čáry s míčem pod kontrolou. 

PROGRAM ZÁPASŮ V BOHUMÍNĚ

12:00 hod. … SK Ostrava - Sitting Eagles Louny
14:30 hod. … Sitting Eagles Louny - Prague Robots
17:00 hod. … Prague Robots - SK Ostrava