Rybky z ostravské zoologické zahrady zmizely někdy období od 23. do 26. října letošního roku.

"Bylo zjištěno, že se ztratilo celkem 16 kusů Kaprů Koi a 1 kus Jesetera Ruského v celkové hodnotě 85 tisíc," uvedla v tiskové zprávě mluvčí policie Eva Michalíková.

Ostravští kriminalisté nyní prověřují okolnosti krádeže. Zabývají se mimo jiné i způsobem, jakým je mohl neznámý pachatel odcizit.

"Jednou z variant je vylovení ryb pomocí rybářských sítí. Druhou variantou se pachatel mohl ryb zmocnit tak, že nejdříve ryby omráčil pomocí elektrického proudu a poté je odcizil," uvedla dále Michalíková.

Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení z podezření ze spáchání zločinu krádež. Vzhledem k tomu, že skutek se stal v době vyhlášeného nouzového stavu, pachateli za jeho jednání hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

"Žádáme případně svědky, kteří mohou ke skutku přispět jakoukoliv informací, aby se obrátili na linku 158. Vzhledem k tomu, že se jednalo o vzácný druh ryb, také žádáme odbornou veřejnost, která by mohla svou informací přispět k objasnění trestného činu, aby se obrátila na linku 158," doplnila Michalíková.