„Lyžovat se bude na sjezdovkách Razula a Horal. V týdnu se sice mírně oteplilo, ale sjezdovkám to nijak neublížilo. Jsou ve velmi dobrém stavu i díky tomu, že jsme je v týdnu nezatěžovali provozem a šetřili je právě na sváteční dny. Potěšující je, že o víkendu se má opět ochladit a mělo by také sněžit," uvedl šéf Ski areálu Razula Leo Bača.

Přečtěte si také: Zimní dovolená ve Velkých Karlovicích: děti zdarma a skipas do tří ski areálů

Po oba víkendové dny se bude lyžovat od devíti do šestnácti hodin. Obě hlavní sjezdovky ski areálu budou v provozu také na Štědrý den, a to od devíti do třinácti hodin. V dalších dnech pak už budou sjezdovky v provozu každý den. Aktuálně je na sjezdovkách Ski areálu Razula kolem padesáti centimetrů přírodního i technického sněhu. Do 24. prosince v areálu platí snížené mimosezonní ceny. Zatímco sjezdovky jsou na lyžaře připravené, mírné oteplení příliš nepřálo běžkařům. Běžecké trasy jsou v současné době nesjízdné.

Vánoce i Silvestr

Zcela vyprodáno mají na Vánoce i Silvestra hotely Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Zvláště zájem o silvestrovské pobyty v hotelech Lanterna, Horal a Galik letos výrazně převýšil kapacity. Resort Valachy disponuje ve svých karlovických hotelech třemi stovkami lůžek. „Silvestr máme vyprodaný už od konce léta. Mít ještě jeden hotel, tak nejspíš naplníme i ten," konstatoval ředitel hotelů Resortu Valachy Tomáš Blabla.

„Hostům, pro které už nezbyla volná místa, jsme nabízeli zapsání do pořadníku pro případ, že se některé pokoje uvolní. Pár takových případů opravdu nastalo, přesto máme v současné chvíli v seznamu ještě stále dvě desítky požadavků. Předpokládáme, že pokud se například kvůli nemoci ještě vůbec nějaká místa uvolní, půjde o maximálně dva až tři pokoje," dodal Tomáš Blabla.

Většina hostů podle něj zvolila silvestrovský pobyt na tři či čtyři noci, delší pobyty jsou spíše výjimka, což odpovídá obecnému celoročnímu trendu.

Roste zájem o vánoční pobyty

Trendem posledních let je rostoucí zájem o vánoční pobyty. Resort Valachy je pořádá v hotelech Lanterna a Horal. „Ještě nedávno bylo pro spoustu lidí nemyslitelné trávit Štědrý den jinde než doma. To se ale mění. Zpočátku jsme měli přes Vánoce otevřený jen hotel Lanterna. Loni poprvé jsme přidali také Horal, a už i jeho kapacita letos nestačí. Kvůli zachování klidné sváteční atmosféry prodáváme jen sedmdesát procent kapacity obou hotelů. V současné chvíli nemáme k dispozici už žádný volný pokoj," dodal Tomáš Blabla. První hosté začnou na vánoční pobyty přijíždět už v sobotu 22. prosince.