„Zodpovědnost je vždycky na řidiči, červená je červená a pro všechny znamená stop. Nicméně budu muset svolat schůzku s vedením ČSAD, aby promluvilo některým šoférům do duše. Řidič tohoto autobusu by měl letět na hodinu,“ uvedl primátor Michal Pobucký, který zveřejnil videozáznam z kamer městské policie na svém oficiálním facebookovém profilu. "Po poslední nehodě na tomto přejezdu jsme vyzývali Správu železniční a dopravní cesty, aby zde urychleně umístili závory. Tenkrát nám tvrdili, že až v rámci zdvojkolejnění trati, ale to taky může být nikdy. Znovu je vyzveme, aby je tam dali pokud možno hned,“ doplnil na facebooku primátor.

NA SIGNALIZACI NĚKTEŘÍ ŘIDIČI NEDBAJÍ

Záznam z kamer městské policie byl předán policii. Nejde přitom v poslední době o jediný podobný případ. Řidič městského autobusu vjel na přejezd u Frýdy, který je chráněný výstražnými kříži i světelným a zvukovým zařízením, na červenou letos v lednu. „Nevěřila jsem svým očím, nečekala jsem, že by se něco takového mohlo stát,“ uvedla cestující ve zmiňovaném autobusu, která na případ upozornila jak Deník, tak městskou policii. „Za zmiňovaný přestupek hrozí dle zákona správní trest ve výši od 2 500 do 5 000 korun plus zákaz činnosti od jednoho do šesti měsíců,“ uvedla Deníku policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Ještě v živé paměti je střet vlaku a kamionu z prosince 2015, který se udál na stejném železničním přejezdu. Zkraje letošního roku se stal přejezd mezi vlakovým nádražím a halou Polárkou dějištěm další nehody, která mohla skončit tragédií – srážku vlaku a auta však odnesla „jen“ zničená přední část volkswagenu.

VIDEO Z BEZPEČNOSTNÍ KAMERY

Jezdím tam pravidelně a musím říct, že řidiči jsou velmi lhostejní a jezdí i na červenou. Nemusí být žádné závory, jen dodržovat předpisy,“ poznamenala jedna ze čtenářek na facebooku Frýdecko-místeckého a třineckého deníku.

Magistrát poukazuje na to, že nemá oprávnění k tomu, aby závory na přejezdu vybudoval. „Všeobecně platí, že prvořadá jsou výstražná červená světla, která mají všude ve světě stejný význam – stop. Závory jsou doplňkovým bezpečnostním prvkem,“ řekl redakci na začátku roku náměstek primátora Karel Deutscher.

Nesporným faktem ale podle něj je, že nezodpovědní řidiči už způsobili na přejezdu u haly Polárky několik nehod. „Město by tedy vybudování závor, o jejichž potřebnosti rozhoduje Drážní inspekce, podpořilo,“ doplnil náměstek.

PŘIBUDOU ZÁVORY?

Kolejiště má na starosti Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která se závorami do budoucna počítá.

„V současné stavbě se připravuje zadání projekčních prací. O změně rozsahu a způsobu zabezpečení přejezdu bude rozhodovat Drážní úřad. Nezávazný termín realizace v případě hladkého průběhu projektové přípravy i schvalovacích procesů je v roce 2019,“ upřesnila na začátku roku mluvčí SŽDC Kateřina Šubová. Debaty o závorách nabraly na intenzitě na přelomu let 2015 a 2016. Tehdy v prosinci smetl vlak návěs kamionu s polským řidičem, který na koleje vjel desítky vteřin po spuštění výstražných světel, o pár týdnů později se zase vlak srazil s osobním automobilem. U obou havárií neutrpěl nikdo vážné zranění.