„Nám to nevadí, že nejezdí vleky. Aspoň se po svátcích protáhneme trochu víc než obvykle. Doufám, že si to dnes vyšlapame a sjedeme víc než jednou. Včera jsme byli na Pradědu. Skvělý sníh, počasí ušlo, ale o víkendu se do Jeseníků chystá spousta lidí. Sem to máme nejblíž, a hlavně je tu dost místa na parkovišti i na sjezdovce,“ pochválil areál Vraclávek lyžař Honza ze Slezských Rudoltic, když dole pod svahem vytahoval lyže z auta. 

Kromě dvou lyžařů, kteří si dokážou kromě sjezdu vychutnat i náročné stoupání, se ve Vraclávku u stojícího vleku sešlo pár desítek pejskařů, sáňkařů a rodin s dětmi. Překvapivě chyběli běžkaři. Přestože se ze všech stran ozýval smích a výskání sáňkujících dětí, v zásadě to byl dost smutný pohled na krásně zasněženou sjezdovku pod stojícím vlekem vedle připravené rolby, sněžných děl, obstojně zaplněného parkoviště a zavřené restaurace. Z nebe se tiše snášel čerstvý prašan.

„Přátelé, prosíme, pokud půjdete s ratolestmi bobovat, využívejte svah pouze za denního světla. Nepřejíždějte nám přes hadice a přívodní kabely, a snažte se předcházet úrazům spojeným s ignorováním opatrnosti. Neradi by jsme přistoupili k opatřením, jež by tuto momentálně jedinou zimní zábavu na našem svahu znemožnily. Děkujeme,“ vzkázali návštěvníkům základní pravidla provozovatelé vleku ve Vraclávku.