„Jsme z Ostravy-Poruby a máme to kousek, vyhovuje nám, že tady není nával. Nemusíme se tolik rozhlížet okolo sebe, obávat se, že nás někdo srazí nebo, že někoho srazíme my,“ popisovali s tím, že vyzkoušeli už i svého času zamrzlý rybník, místní zimní stadion či veřejné kluziště v centru Ostravy. Poslední zmíněné místo ostatně o svátcích postrádalo požadovaný klid, bruslila zde doslova hlava na hlavě oproti Skalce či plochám SAREZA zdarma.

„Já jsem tady jen na koukání. Zabruslila bych si, to jo, ale to bych potřebovala, aby tady nikdo nebyl, a pomoc nějakého svalnatého instruktora,“ smála se včera dvaapadesátiletá Jana Málková, která přišla na Masarykovo náměstí v centru Ostravy s vnučkou Rozárkou.

„Dostala od Ježíška pod stromeček brusle, tak je přišla s tatínkem vyzkoušet. Já jsem tady jen jako morální podpora a abych pohlídala baťůžek. Jako dítě jsem hodně bruslila, pak dlouho ne, a ve svém věku se už na brusle bojím. Kdybych spadla, už nevstanu… Škoda, docela mě to mrzí, ale opravdu si na led netroufám… Na aktivní lidi v pokročilejším věku, kteří by se chtěli nějaký sport naučit nebo ho takzvaně oprášit i v pozdějším věku, sportoviště moc nemyslí. Přece nemůžu vlézt na led, kde je hlava na hlavě,“ dodala paní Jana.

Bruslí se také na Masarykově náměstí v centru Ostravy, kde kam docházejí stovky zájemců. Pro některé to jsou první nesmělé krůčky…

Kluziště na Masarykově náměstí v Ostravě.

BRUSLÍ SE DÁL

Gratis bruslení nabídnou opět ode dneška u Obchodního centra Futurum v Mariánských Horách (mezi svátky měli zavřeno), kde chystají během zimní sezony na pátky a soboty navíc taneční párty na ledě.