„V rámci 1. etapy bude uzavřena polovina mostu s jízdním pruhem ve směru od vlakového nádraží k magistrátu. Doprava bude vedena po druhé části mostu, což znemožní řidičům možnost odbočení doleva, ať už budou na most přijíždět z kteréhokoliv směru,“ popsala Jana Matějíková z frýdeckého magistrátu.

Opravy mostu se dotknou i cestujících MHD, autobusové linky budou nabírat možná i desítky minut zpoždění, na to je třeba pamatovat a počítat s tím, zejména při přepravě autobusem na vlakové nebo jiné autobusové spoje.

„Současně s mostem se budou opravovat i opěrné pilotové zdi a rampy. Řidiči by tedy měli počítat také s omezením dopravy na čtyřproudové silnici pod mostem, tedy na hlavním tahu na Český Těšín. Doprava zde bude svedena do jednoho pruhu v každém směru,“ upozornila ještě Jana Matějíková.

Investorem opravy mostu je z části město a z části stát, přesněji Ředitelství silnic a dálnic. Celkové náklady na opravu mostu i opěrných pilotových zdí a navazujících ramp jsou vyčísleny na bezmála 100 milionů.