Jak řekl mluvčí OKD Ivo Čelechovský, záchranáři provedli rekognoskaci terénu a lokalizovali polohu pěti těl havířů na čelbě. Dál se zatím nedostali. Těla však zatím vynést na povrch nemohou, dokud je neohledá lékař a stav místa nezadokumentují zástupci policie a státního zastupitelství. Kromě toho průzkumníci také měřili koncentrace plynů a teploty v dole.

Další práce v zasažené oblasti začnou podle mluvčího firmy v pondělí.

„V pondělí zahajujeme podle plánu první práce na zpřístupnění požářiště. V prvním sledu se bude jednat o rekonstrukce stávajících dvou hrází a zahajujeme postupné odvětrávání prvních prostor," řekl v pátek Čelechovský. Práce na zpřístupňování požářiště odhadují zástupci OKD na zhruba dva měsíce. Uzavřeno je celkem 4800 metrů důlních děl.

Loni 20. prosince vybuchl v podzemí dolu ČSM metan a rozšířil se požár. Asi deset zraněných horníků vyprostili záchranáři krátce po výbuchu, čtyřem už však nebylo pomoci. Dodnes je v podzemí devět těl polských horníků. Závodní dolu Karel Blahut minulý týden řekl, že první těla by se mohlo podařit vyprostit na konci dubna a zbylá do poloviny května.