Změny zahrnují například výstavbu čtyř nových sezonních WC, která hosté v loňském výzkumu často postrádali, rozšíření kuchyňky nebo novou infrastrukturu pro obytné vozy a přívěsy. S ohledem na vzrůstající zájem o využití služeb kempu a na každoroční rostoucí počet hostů bylo podle pracovníků kempu také nutné nabídnout alternativu v podobě umyvadlového žlabu.

„Výhodou je zavedení teplé vody ve žlabu, pokryjeme takto například exponované ranní hodiny v kempu, kdy se hosté věnují osobní ranní hygieně ve větším počtu a najednou. Umístěním žlabu získáme dále tolik potřebný prostor na nabrání pitné vody pro další použití u stanů či karavanů,“ uvedla Veronika Pauliak z městské společnosti Sportplex, která autokemp provozuje.

Došlo i k reorganizaci karavanového stání. „Díky změně v umístění karavanů nabízíme nová karavanová stání pro ZTP a přidali jsme místa pro stany s přípojkou elektrické energie,“ doplnila Veronika Pauliak. Centrální místo nabídne karavanistům potřebné zázemí jako výpust odpadní vody, likvidaci chemického WC a pitnou vodu.

Na investice se kempu podařilo sehnat i třísettisícovou dotaci z kraje. Hosté v kempu můžou počítat i se stabilní Wi-Fi sítí.

V letošním roce můžou zájemci poprvé provést rezervaci karavanového nebo stanového stání, a to přes e-mail. Autokemp přivítá první letošní návštěvníky příští týden v pátek. Za jeden den v kempu zaplatí lidé nad 15 let 70 korun, stejná částka se pak platí za středně velký stan. Umístění obytného automobilu vyjde na 115 korun za den.