Do regionu jezdí i za adrenalinovými sportovními zážitky, výbornou regionální kuchyní a pivem.

„Jsme rádi za každého turistu, který zavítá do Moravskoslezského kraje. Ti, kdo nás navštíví, si mohou program svého pobytu dopředu naplánovat také díky webovým stránkám. Chceme, aby se u nás cítili dobře, rádi se vraceli a doporučili pobyt v regionu svým přátelům a známým," uvedl náměstek hejtmana pro investice a cestovní ruch Ivan Strachoň.

Z domova i ciziny

Větší zájem navštívit Moravskoslezský kraj projevili jak tuzemští, tak zahraniční návštěvníci. Nejvíce zahraničních turistů přijelo z Polska, Slovenska, Ruska, Německa, následují další evropské země, Rakousko a Itálie.

Na Ostravsko zavítalo v tomto období o 10 491 turistů více oproti minulému roku. „Několikrát v roce pořádáme poznávací pobyty pro zástupce zahraničních cestovních kanceláří a médií. Zájem je například o průvodce krajem obsahující tipy na výlety i odpočinek v lázních. Vydali jsme také letní i zimní turistické mapy, dále cyklomapy, které již obsahují i nově otevřené jednosměrné stezky v Bílé. Tradiční jsou mapy lyžařských běžeckých tras, hipostezek, kuchařky regionálních receptů a další. Máme také hmatové mapy Moravskoslezského kraje pro nevidomé a slabozraké," dodal náměstek.