„Já nemám žádné pravomoci vydávat výjimky typu, kdo do školy musí nosit při prezenční výuce roušku a kdo ne. Tak jako všechny školy v Česku se i my musíme držet daných nařízení,“ vysvětluje ředitel Masarykovy ZŠ a MŠ Michal Nešporek.

Přiznává, že z celkové situace kolem pandemie a současného způsobu vzdělávání žáků jsou ve škole už takříkajíc unavení. A do toho přišla žaloba.

„Ve škole jsme dosud řešili celkem tři případy podobného typu. Ve všech jsme došli k dohodě, že žáci roušky nosit budou. Rodina dané dívenky nám to pak ještě dokonce sdělila také v emailu a zdálo se, že je vše v pořádku. Pak jsme se ale na konci ledna dozvěděli, že je na naší školu podána žaloba,“ uvedl dále pro Deník ředitel školy.

S informací přišla jako první Česká televize. „Déletrvající nošení roušky ztěžuje dýchání, může způsobit hypoventilaci, snížení saturace kyslíkem a zvýšení tepové frekvence,“ říká podle České televize rodina českotěšínské školačky.

Krajský soud v Ostravě rozdělil danou žalobu na dvě. Jedna je podána na samotnou školu, druhá na Ministerstvo zdravotnictví.

„Soud žalobu Ministerstvu zdravotnictví prozatím neoznámil,“ sdělila pak Deníku v úterý 2. února mluvčí Ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová.