Každý zamilovaný pár, který tam v sobotu zavítá, zaplatí vstup pouze za jednu osobu.

„Návštěvníci se navíc mohou těšit na speciální komentovanou prohlídku zaměřenou na partnerské soužití, namlouvací praktiky a sexuální chování zvířat. Prohlídka, která je v ceně vstupného, začne v 9.30 hodin a potrvá téměř dvě hodiny. Sraz zájemců bude u vstupu do zoo," řekla mluvčí Zoo Ostrava Šárka Nováková.

Sobotní den bude věnovaný nejen zamilovaným, ale i hrochům.

Návštěvníci, kteří zavítají mezi 11. a 14. hodinou do výukového centra v areálu zoo, uvidí nejrůznější hroší aktivity.

Ty by jim měly vynahradit dva uzavřené pavilony. Do pavilonu Papua a Pavilonu afrických zvířat se návštěvníci nyní nedostanou.

Oba jsou totiž z technických důvodů uzavřeny. Už v příštím týdnu chce ale zoo druhý z nich, Pavilon afrických zvířat, opět veřejnosti otevřít.

„Prázdná může být i expozice šimpanzů v Pavilonu evoluce. Šimpanzí samice, které přicestovaly ze Zoo Lipsko, se postupně zabydlují. Může trvat několik dnů i týdnů, než si na nové prostředí zvyknou, proto prosíme návštěvníky o pochopení, pokud šimpanzí samice nyní v expozici neuvidí," vyjádřila se ke změnám mluvčí ostravské zoo Šárka Nováková. 

K TÉMATU: 

Zdroj: Youtube

Jak se zabydlují nové šimpanzice? Tři šimpanzí samičky, které byly do ostravské zoologické zahrady přivezeny minulý čtvrtek ze Zoo Lipsko, si na nové prostředí přivykají velmi dobře. Během prvních dní se seznámily se všemi vnitřními prostory Pavilonu evoluce, včetně expoziční části (viz video).
Návštěvníci už tedy mohou nové obyvatelky pavilonu pozorovat (převážně dopoledne a popoledni). Ve venkovní voliéře je uvidí, až bude tepleji.

Více se o 39letá Ulle, 17leté Annetě a 11leté Kaře dočtete už zítra v sobotním tištěním vydání Deníku.