Tento útok se naštěstí obešel bez zranění napadeného. Na to personál diskotéky reagoval tím, že agresivního útočníka z restaurace vykázal a vyvedl ho před budovu. Tím to ale zdaleka neskončilo.

Muž se rozhodl, že se na diskotéku vrátí. Přišel zpět ke vstupním dveřím, ale zde narazil na ochranku, která jej dovnitř již podruhé nepustila. Proto nejprve slovně začal muže u dveří osočovat vulgárními názvy a po chvilce přidal na jeho adresu také výhružky újmou na zdraví a fyzickou likvidací. Svá slova se vzápětí pokusil realizovat.

„Muže napadl strkáním a přetlačováním, když se domáhal vstupu zpět na diskotéku. Obsluha restaurace proto zavolala hlídku strážníků Městské policie Budišov nad Budišovkou,“ řekl k události tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Horkou hlavu ale nezchladila ani policejní uniforma, a také strážníkům se dostalo nadávek a fyzického útoku ve chvíli, kdy mu zastoupili dveře. S tím si ale strážníci snadno poradili a muže předali kolegům z Policie České republiky.

„Vzhledem k tomu, že muž jevil známky silné podnapilosti, bylo rozhodnuto policejní hlídkou o jeho zajištění na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění. Dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 1,15 promile alkoholu v jeho dechu. Během zákroku policistů a strážníků nedošlo k jeho zranění nebo zranění jiných osob. Případ je nadále v šetření,“ doplnil Černohorský.