Tento dosud nevysvětlitelný příběh se odehrál uplynulý víkend ve Vítkově–Podhradí, kde se jely amatérské silniční závody do vrchu.

Kdo ukradl vítěze?

Lubomír Brettschneider z Velké Polomi se těchto závodů stejně jako každým rokem účastnil a se svým fiatem je uplynulou sobotu také vyhrál. Radost byla velká, a tak šel s přáteli do místní restaurace Vikštejn na skleničku.

V noci se s manželkou uložili ke spánku do karavanu pět metrů od svého závodního vozu. Když v neděli o půl sedmé ráno Lubomíra Brettschneidera probudil kamarád s otázkou, kde má auto, vyšel ven a nevěřil svým očím.

Fiat byl pryč a na jeho místě stálo zaparkované Subaru. „Byl to šok, ale řekl jsem si, že to je nějaká legrace, že mi ho schovali kámoši. Po chvíli mi došlo, že to sranda nebude. Zavolali jsme policisty, Začali pátrat, ale bezvýsledně. Jedna z jejich verzí zněla, že v tom má prsty moje konkurence, ale nezdá se mi to. Jeden z místních chatařů řekl, že slyšel v noci podezřelé zvuky, ale to je všechno,“ vypráví Lubomír Brettschneider, který od té chvíle svého závodního miláčka usilovně hledá.

„Zloději ho museli odtlačit do první zatáčky nad Podhradí, v autě nebyl klíček,“ dodává.

Majitel hledal fiata z rogalla

Radost z vítězství v závodech byla pryč, místo ní nastoupil smutek nad ztraceným autem. Přesto to Lubomír Brettschneider nevzdal a začal pátrat na vlastní pěst.

Obešel Podhradí a okolí křížem krážem, ptal se chatařů. A protože mu bylo jasné, že nejvíce se člověk dozví v hospodě, sedl si tam a lovil informace a zprávy od štamgastů.

„To víte, že jsme to pořádně s chlapama probrali, každý na to měl nějaký názor, ale nic konkrétního,“ dodává jednapadesátiletý amatérský závodník.

V pondělí se vydal do místního středního odborného učiliště za kamarádem a ten mu zajistil dvoumístné rogallo: „Letěl jsem jím nad Podhradím a z výšky se díval, zda své auto neuvidím někde v kopřivách. Je nízké, ale barevné, muselo by být vidět. Ale zas nic.“

Nikomu nic nedlužím

Lubomír Brettschneider kroutí nad krádeží svého fiatu hlavou: „Nevím, na co ho kdo má. Neupotřebí ho. To je stejné, jako by si ukradl formuli od Schumachera a jezdil s ní po Opavě.“

Marně také přemýšlí nad důvody, či nějakými nepřáteli: „Nikomu nic nedlužím, o nepřátelích nevím. Je to celé záhada. Nikdo nikdy na závodech žádné auto neukradl a já navíc jsem s tím svým často parkoval i na odlehlejších místech.“

A tak nyní čeká, že se mu někdo ozve a navede na stopu. Učinit tak může na jeho mobilní číslo: 739 350 259, nebo zavolat k nám do redakce na čísla: 553 608 000 nebo 606 666 502.

Podle tiskového policejního mluvčího Reného Černohorského auto nebylo zapsáno v registru silničních vozidel a policisté ho hledají. „Majiteli vznikla jeho ztrátou škoda ve výši 302 300 korun,“ dodal mluvčí.