Policie navíc zjistila, že po Beránkovi už jednou pátrali kolegové z Frýdlantu nad Ostravicí. „V únoru loňského roku rovněž zanechal své vozidlo odstavené a nezajištěné na lesní cestě. Sám se procházel po okolí tři dny, poté se k vozidlu vrátil,“ vysvětlil mluvčí policie René Černohorský.

Černého BMW si u Dolního Benešova všiml čtyřicetiletý muž z Třebomi. Ten v úterý volal na policii do Hlučína, že auto je odstavené už dva dny amá otevřená přední okna. Vozidlo bylo nepoškozené. „Majitele jsme nikde nezastihli, proto se rozhodlo o pátrací akci,“ uvedl Černohorský. Do akce byli nasazeni policisté z Hlučínska a psovodi z Opavy. „Prohledal se okruh asi dvou kilometrů,“ řekl policista. Když policie zjistila, co se stalo před rokem, a když úterní pátrání bylo bezúspěšné, své lidi z okolí Benešova odvolala. „Po muži se nadále pátrá, ale v nepravidelných kontrolách v rámci běžné hlídkové služby,“ vysvětlil René Černohorský.

Petr Baránek je 175 cm vysoký, silnější, asi devadesátikilové postavy.Mámodré oči a nakrátko střižené vlasy. Naposledy měl na sobě rifle, košili a sako. Pokud jste někoho takového viděli, kontaktujte, prosím, policii.