Vše začalo 26. července, kdy před restaurací Štika sebral pánské trekkinkové kolo Sprinter za sedm a půl tisíce. Hned za čtyři dny v letní restauraci Kravín ukradl dámskou kabelku s hotovostí 1 600 korun, osobními doklady, platební kartou, mobilem Sony Ericsson a kosmetikou.

Potřetí se do Benešova vydal 18. srpna, kdy u fotbalového hřiště vyšplhal na střechu autobusu Croswey a po vytržení střešního větracího víka vlezl dovnitř. Zde ho zaujala pokladnička, kterou vypáčil, a získal tak 1 600 korun. Celkem ale způsobil majiteli autobusu škodu 24 532 korun.

Poté se stejnou cestou dostal ještě do vedlejšího autobusu SOR, ve kterém ukradl krabičku na mýtné, tankovací kartu a osobní kartu řidiče a také do dalšího autobusu SOR, kde ale nic nenašel. Celková škoda nočního akce se vyšplhala na 45 779 korun.

„Zatím poslední známou akci neprovedl sám, ale společně s šestnáctiletým mladíkem z Opavska. V noci na 24. srpna na náměstí Svobody vnikli do pekárny Jordan,“ doplnil výčet akcí tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.

Mladší z dvojice rozbil kamenem sklo vstupních dveří a odemkl dveře klíčem zastrčeným zevnitř. Z neuzamčené zásuvky pod prodejním pultem odcizili nalezenou hotovost 1 500 korun a nepohrdli ani cukrovinkami, různým alkoholem i nealko nápoji a cigaretami za dalších 1 300 korun.

Tuto trestnou činnost, při které byla způsobena celková škoda vyšší než 67 tisíc korun, objasnili hlučínští policisté společně s opavskými kriminalisty. Ti také staršího z dvojice obvinili z trestných činů krádež, poškozování cizí věci a neoprávněné držení platební karty, mladšího pak z trestného činu krádež.

Současně se stále prověřuje, zda oba nespáchali i jinou trestnou činnost.