Do soudní síně přišel znovu devětačtyřicetiletý Antonín Pavlíček, obžalovaný z napadení a zranění svého bratrance. K incidentu došlo letos hned po silvestrovské půlnoci v Chuchelné.

Obžalovaný u prvního hlavního líčení v červenci uvedl, že ho poškozený bratranec večer provokoval. Na jeho pozemku nechal údajně nejprve volně běhat svého velkého psa a potom mu po něm jezdil svým osobním vozem s houkačkou.

Když odbila půlnoc, byl obžalovaný už v pyžamu a rozčílilo ho, když na něj poškozený zazvonil. Když otevřel dveře, měl ho nevítaný bratranec postříkat šampaňským a pak ho prý vyzval „na férovku“.

Obžalovaný to uvedl v prvním hlavním líčení s tím, že spory se svým bratrancem měl už dříve kvůli plotu. U druhého hlavního líčení podal svou verzi události zase poškozený. Popřel, že by během večera jezdil se svým vozem po pozemku bratrance a houkal. Řekl, že slavil Silvestra s přáteli a svou nynější manželkou tak, že do půlnoci vypil čtyři piva a jednoho panáka.

Po půlnoci vzal láhev sektu a s manželkou šli údajně popřát i bratranci . Když jim obžalovaný otevřel, odšpuntoval návštěvník šampus, napil se, dal napít manželce a podal láhev obžalovanému. Ten se prý nenapil, ale udeřil ho s ní do hlavy tak silně, až mu přerazil spánkovou kost.

Manželka ho potom odvezla na pohotovost do Opavy, ale vzhledem k povaze zranění byl hospitalizovaný v ostravské Fakultní nemocnici. Nemocenskou ukončil 4. února, ale dlahu pro dokonalý srůst kosti nosil podle svých slov ještě delší dobu.

Manželka poškozeného vypovídala v podstatě stejně, ale v některých detailech se jejich výpovědi přece jen lišily. Zcela zjevný byl rozpor v rozmístění zúčastněných během konfliktu i ve směru úderu lahví. Ve výpovědi poškozeného a v soudním posudku je uvedená odlišná celková doba léčení.

K hlavnímu líčení se navíc bez omluvy nedostavily dvě svědkyně a obhajoba zejména na výpovědi jedné z nich trvá. Soudce také zvažuje nechat vypracovat nový znalecký posudek přímo od specialisty na obličejovou chirurgii. Hlavní líčení bylo proto znovu odročeno.