Opilá čtyřiadvacetiletá žena v zuřivé hádce zaútočila kuchyňským nožem na hruď své dvacetileté přítelkyně. Obě jsou romského původu a pocházejí z Bruntálu. Ačkoli se sousedé na chodbě neblaze proslulého domu stavěli včera dopoledne k celé věci ve stylu „nevidím neslyším“, přece jen se jeden z nich pod slibem anonymity rozhovořil.

Podle něj se jednalo o velmi dobré známé a jejich vztah byl prý lesbický. Žena, která byla agresorem, měla ve vztahu zastávat mužskou polovičku. Co se stalo přímo v inkriminovaný den, odhalí až vyšetřování. Už nyní je ale jasné, že pachatelka byla v době činu silně podnapilá. Po dopadení jí strážníci naměřili 2,13 promile alkoholu v dechu.

Kuchyňský nůž, který použila, měl patnácticentimetrovou čepel a takřka nepochybně měla v úmyslu způsobit oběti vážnější poranění, než se nakonec stalo.

Jak nám poté potvrdil zdroj, policii prý měl volat na místo muž, se kterým obě ženy často pobývaly v jeho zdejším bytě.

Přímo po činu pak útočnice údajně vyběhla z domu a chtěla uniknout, jelikož je v podmínce. Policie ji však dostihla a nyní čelí podezření z ublížení na zdraví. Pobodaná měla štěstí: „Dvacetiletá žena, která byla v neděli ošetřena na příjmové chirurgické ambulanci po útoku nožem, utrpěla lehká zranění, konkrétně se jednalo o řezné rány v oblasti hrudníku.

Ty byly lokálně ošetřeny a žena byla následně propuštěna do domácí péče,“ řekl v pondělí tiskový mluvčí Slezské nemocnice v Opavě Daniel Svoboda.

Zdi domova hrůzy by mohly vyprávět. Například příběh téměř slepého invalidního důchodce Vladimíra Knybela, zaměstnance opavské pobočky Charity, kterého tady 17. července 2008 téměř zavraždil kriminálník Alexandr Minks. Mimo jiné ho devětkrát bodl, svázal do kozelce a na hlavu mu dal igelitovou tašku.

Jen zázrakem se důchodci podařilo tašky z hlavy zbavit a přivolat sousedy. Za zmínku stojí, že devětkrát trestaný Minks spáchal tento ohavný zločin jen půl roku poté, co opustil brány vězení, kde si odpykával třináctiletý trest za vraždu.

Ani nyní se mu do vězení nechtělo. Soud mu však napařil 23 a půl roků.