„Zaměstnanec stanice hlídce sdělil, že z čerpací stanice ujel řidič vozidla po načerpání pohonných bez jejich zaplacení,“ řekl nám důvod akce velitel MP Hlučín Luděk Olšovský.

Zatím neznámý šofér si načerpal do nádrže benzín za 1754 korun a od čerpačky odjel. Proto se strážníci ve svém služebním voze vydali po jeho stopách. Popsané auto dostihli v Ostravské ulici, kde se před jejich očima pokusilo schovat u dřevařských závodů. Strážníci si toho ale všimli a již stojící ve tmě jej dostihli. Uvnitř seděli dva muži.

„Osádka vozidla byla vyzvána k předložení dokladů totožnosti a řidič požádán o předložení dokladů k vozidlu. Vzhledem k tomu, že řidič vozidla předložil doklady k vozidlu, ve kterých nesouhlasila číslo registrační značky s číslem na voze a spolujezdec neměl u sebe žádný doklad, kterým by mohl prokázat svojí totožnost, byla na místo přivolána Policie ČR,“ pokračoval Olšovský.

Zjistit pak v policejních databázích, že se jedná o celostátně hledanou osobou, pak už bylo jen otázkou chvilky. Teď už čeká na svůj další osud v policejní cele.