Hudební zábava v Dolních Životicích skončila neslavně

Dolní Životice - Boxovací pytel si z některých návštěvníků víkendové zábavy v Dolních Životicích udělal třicetiletý útočník z Dolních Životic. Během své nedlouho trvající surové jíždy napadl hned tři muže v rozmezí šestnáct a devatenáct let. Ze svého nepochopitelného úletu se však bude zpovídat, policie ho totiž okamžitě zpacifikovala.

„Obviněný nejprve při hudební oslavě v areálu parku Lesík udeřil čelem do obličeje devatenáctiletého muže z Uhlířova a úderem pěstí napadl i sedmnáctiletého mladíka z Mikolajic,“ uvedl opavský policejní mluvčí René Černohorský s tím, že minimálně čtyřmi ranami pěstí útočník zasypal ještě šestnáctiletého mladíka ze Štáblovic.

Na základě prvních stop, které se policistům podařilo získat, se strážci zákona domnívají, že oběti nezavdali útočníkovi k napadení žádnou záminku a muž je napadl zcela bezdůvodně. „Případ se nadále prošetřuje, čeká se na lékařské zprávy napadených osob a podle doby léčení se rozhodne, zda bude pachatel obviněn i z trestného činu ublížení na zdraví,“ naznačil další průběh vyšetřování Černohorský.

(jk)

Policisté zatkli dva celostátně hledané muže

Opava - Pracovníci opavského inspektorátu cizinecké policie vypátrali v pondělí 19. května při běžném výkonu služby dva celostátně hledané muže. Při kontrole před obchodním domem v Opavě-Kateřinkách zadrželi osmačtyřicetiletého muže, na kterého vydal soud v Děčíně v dubnu příkaz k zatčení pro zanedbání povinné výživy. Převezli ho na služebnu, kde mu předali předvolání k veřejnému zasedání a zjistili místo jeho současného pobytu.

Na základě sdělení pracovníka soudu, který příkaz vydal, byl dotyčný následně propuštěn. Tentýž den, přibližně ve stejnou dobu, vypátrali policisté inspektorátu v Opavě ještě dalšího muže, který se vyhýbal vězení. Pro zatajení věcí a vyhrožování ho za mříže poslal opavský soud v dubnu. Jednatřicetiletého muže policisté neprodleně eskortovali do vazební věznice v Ostravě.

(jih)

Hlučínská policie zadržela podnapilého řidiče z Ostravy

Hlučín - Na opilého pětapadesátiletého řidiče z Ostravy narazila o tomto víkendu hlídka hlučínské policie při zastavení náhodně vybraného auta Opel Vectra. Řidič byl bezprostředně po zastavení auta hlídkou vyzván k předložení potřebných dokladů. „Při kontrole byl z řidiče cítit alkohol, proto byl hlídkou vyzván k orientační dechové zkoušce.

Dechová zkouška přístrojem Dräger byla pozitivní, byla zjištěna hodnota 0,53 promile alkoholu v dechu,“ uvedl René Černohorský, tiskový mluvčí opavské policie. Policejní hlídka opilého řidiče vyzvala k provedení lékařského vyšetření spojeného s odběrem krve nebo moči a kontrolovaný Ostravan jim vyhověl. „Muž byl proto převezen na opavskou protialkoholní záchytnou stanici, bylo s ním sepsáno oznámení o přestupku a případ je nadále v šetření,“ dodal k případu René Černohorský.

(jk)

Opavská policie vyšetřuje vykradení bytu v kylešovickém paneláku

Opava–Kylešovice - Rozbil přízemní skleněné balkonové dveře panelového bytu na Liptovské ulici v Opavě-Kylešovicích. Mezi páteční šestou a půl devátou hodinou večerní se vloupal dovnitř a začal krást. To vše policie ví. Ví také, co pachatel ukradl. Neví však to nejdůležitější: kdo onen pachatel je. Ze zmíněného bytu podle tiskového mluvčího opavské policie René Černohorského mimo jiné odcizil 20 000 korun v hotovosti.

„Dále pak krabičku s řetízkem a přívěskem se znamením býka ze žlutého kovu, snubním prstenem ze žlutého kovu se jménem, vzduchovou pistoli nebo čtyři stříbrné prstýnky,“ vyjmenoval některé ukradené věci s tím, že devětačtyřicetiletému obyvateli bytu byla způsobena škoda přes 30 000 korun. Pachatel se násilným vniknutím a vyloupením bytu dopustil trestného činu krádeže a porušení domovní svobody.

(jk)

Mladík nevlastnil řidičák, přesto si zajel autem nakoupit do Teska

Opava - Ve zkráceném přípravném řízení sdělili opavští policisté devatenáctiletému Opavanovi podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Řízení chtivý muž se totiž na parkovišti před hypermarketem Tesco na Těšínské ulici v Opavě proháněl ve staré škodovce.

„Policisté vůz Škoda Favorit zastavili a zkontrolovali. Provedenou lustrací v evidenci na místě zjistili, že muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění,“ řekl policejní mluvčí René Černohorský s upřesněním, že další okolnosti případu jsou nadále v šetření.

(jk)