Dvě krádeže se podařilo objasnit

Ublížení na zdraví a krádež. Hned tyto dva trestné činy má na svědomí osmnáctiletý muž z Opavy. V úterý 27. května zahájil vrchní inspektor opavské policie stíhání tohoto muže.

Událost se stala 8. března letošního roku v době krátce po půlnoci v parku u restaurace Peklo v ulici Na Rybníčku v Opavě. Stíhaný muž se dostal do sporu s devatenáctiletým mužem rovněž z Opavy.

„Při vzájemném fyzickém kontaktu pachatel způsobil napadenému zranění s celkovou dobou léčení 10 dní. Napadenému navíc při tom vypadl z kapsy mobil, který pachatel zvedl a utekl s ním,“ uvedl mluvčí opavského ředitelství Policie České republiky René Černohorský.

Stíhaný pachatel se tak dopustil hned dvou trestných činů. „Ublížil tak na zdraví jinému, a navíc se zmocnil cizí věci, kterou měl okradený při sobě. Navíc byl Okresním soudem v Opavě za obdobnou trestnou činnost majetkového charakteru odsouzen již v květnu 2007,“ dodal Černohorský.

Stejně tak se podařilo policistům objasnit případ zpronevěry. Tento trestný čin se měl odehrát od 20. do 24. března. Sedmadvacetiletý muž z Ostravy během noční služby v herně na Hornické ulici v Hlučíně, kde pracoval brigádně jako číšník, neodvedl tržbu. „Muž neodvedl tržbu a použil ji pro svou potřebu. Provozovateli herny tak způsobil škodu ve výši téměř osm tisíc korun,“ uvedl k případu René Černohorský.

Zloděj si vzal na mušku řeznictví

Trestnímu stíhání čelí od úterý také dvacetiletý muž z Vítkova. Také jeho svrběly prsty a 12. května v nočních hodinách vnikl do výrobny a prodejny maso-uzeniny na Opavské ulici ve Vítkově.

„Stačilo mu k tomu odstranit síťku proti hmyzu a vyháčkovat větrací okno. V kanceláři expedice se pokusil vniknout do trezoru zabudovaného ve zdi. To se mu však nepodařilo,“ popisuje René Černohorský. Z výrobny pachatel tedy odcizil různé druhy uzenin v celkové hodnotě přes tři tisíce korun a ze zásuvky kancelářského stolu odcizil finanční hotovost v celkové výši 1.350 korun.

Neznámý pachatel navštívil areál na Anenské ulici

Lupič z následujícího případu je zatím neznámý. V noci z pondělí na úterý vypáčil dveře a vyhnul a vypáčil okenní mříže v sídle společnosti Vistax v areálu železniční stanice Opava-východ na Anenské ulici.

„Pachatel sídlo společnosti prohledal, ale nic neodcizil. Na zařízení způsobil škodu ve výši dvou tisíc korun,“ uvedl Černohorský. Ve stejné budově však vnikl pachatel do další místnosti. „Tady si musel pomoci rozštípáním dveří. Odcizil odtud zesilovač a CD přehrávač,“ dodal Černohorský. Celkovou škodu, kterou neznámý pachatel způsobil, vyčíslili policisté na 14 000 korun.

Zloděje zaujal notebook

Notebook ze zaparkovaného auta si odnesl další zloděj v obci Šilheřovice. To se přihodilo okolo poledne v úterý. Neznámý pachatel vypáčil zadní okno auta zaparkovaného před restaurací Dolní dvůr. „Ze zavazadlového prostoru auta odcizil zloděj notebook v hodnotě 18 000 korun a také černou koženou brašnu.

Poškozením vozidla způsobil předběžně vyčíslenou škodu 5 000 korun,“ doplnil René Černohorský. Případ šetří policisté Obvodního oddělení Policie České republiky Hlučín a pachatel čelí obvinění ze spáchání trestných činů krádeže a poškozování cizí věci.