Tak to v současnosti vypadá za objektem bývalé Renty na Bochenkově ulici v Opavě. Vše se dalo do pohybu ve chvíli, kdy na problém upozornila naše redakce. Krátce po našem upozornění vyrazil na místo jeden z pracovníků opavského magistrátu.

„Kolegyně, která má na starosti obecně prospěšné práce, mi sdělila, že uvedená lokalita se průběžně uklízí. Jedná se však o jednu z nejhorších lokalit z hlediska tvorby černých skládek v Opavě,“ uvedl Albert Červeň z oddělení ochrany ovzduší a nakládání s odpady.

„V uvedeném prostoru se nachází zbytky autovraku značky Škoda Favorit bílé barvy. Vzhledem k tomu, že uvedený pozemek není v našem vlastnictví, vyzveme majitele pozemku, aby uvedený autovrak odstranil,“ vysvětluje. Jak dále zmínil, v případě, že je vlastník autovraku znám, je vyzván, aby jej ve lhůtě dvou měsíců odstranil.

„V případě, že znám není, vyvěšuje se výzva na úřední desku na dva měsíce. Poté je vozidlo odstraněno na náklady města,“ pokračuje Albert Červeň se slovy, že v případě známého vlastníka jsou tyto náklady vymáhány. „Uvedenou věc lze pak řešit jako přestupek podle zákona o odpadech,“ doplnil.

Redakci se podařilo zjistit, že vlastníkem autovraku je majitel firmy, která v současnosti v objektu bývalé Renty sídlí. „Auto mi vykradli. Momentálně to řeší policie, takže jsem s tím nemohl nic dělat. V brzké době ho povezu do sběru,“ přislíbil majitel firmy Petr Hančil.

Co se týká dalšího odpadu umístěného za budovou, ten okomentoval slovy: „Lidé tady chodí provádět veřejně prospěšné práce. Nikdo už ale neřeší, kdo ten odpad odveze. Už jsem k tomu volal i městskou policii.“

(ver, mn)