Svou kriminální dráhu zahájil 17. prosince loňského roku, kdy po vypáčení dřevěného okna místnosti WC vnikl do jedné z rekreačních chat v chatovišti Na Šifráku u Čermné ve Slezsku. Zde ukradl čtyřiapadesátileté majitelce z Velkých Heraltic nerezové příbory, rádio, krbová kamna a satelitní přijímač, vše za necelých 17 tisíc korun.

Jak se říká, s jídlem roste chuť. Když mu vše tak pěkně vyšlo, vydal se za pár dní na další akci, tentokrát na Vítkovsko. V chatovišti U Mlýna u vítkovské části Záluží si znovu vybral jednu z chat a vlezl dovnitř. Když odešel, v chatě dvaašedesátileté ženy z Opavy-Kateřinek chyběl satelitní přijímač, desetilitrový průtokový ohřívač vody Ariston, ruční elektrická pila Narex a dvoukilová plynová láhev, vše za 11 tisíc.

Do další akce se vydal po Novém roce. Nedaleko Čermné ve Slezsku si vyhlédl chaty v místě zvaném Čermenský mlýn. To pomocí nalezeného žebříku vystoupal k štítovému oknu chaty dvaaašedesátileté ženy z Kopřivnice, rozbil sklo okna a chatu prohledal. Nalezl tam plynovou pistoli ráže 9 mm, křovinořez Toro, motorovou pilu Husqarna 350 a satelitní dekodér s kartou na neplacené digitální programy. Vše za 28 tisíc korun.

Zalíbila se mu také chata třiašedesátiletého muže z Nového Jičína. Prostě jen rozbil dvě skla v přízemním okně a byl uvnitř. Jenže tentokrát nebylo co ukrást. Třetího ledna se znovu vydal jen kousek od Vítkova. U jedné z rekreačních chat v chatovišti U Mlýna rozbil okno a z kuchyně šestapadesátiletého Kravařana si vzal sadu kastrolů a příborů Ikea za dva tisíce.

Asi mu to bylo málo, a tak se podíval ještě do dalších chat v okolí. Z chaty třiašedesátiletého muže z Klimkovic si odnesl vysavač, ručníky, ubrusy a ložní prádlo, jedenapadesátiletého Ostravana ze sousední chaty obral o přímočarou pilu, aku šroubovák a další věci. Nakonec mu ale přestalo přát štěstí a místo další cesty za lupem zamířil v doprovodu policistů z Vítkova před kriminálního komisaře do Opavy.

Ten mu minulý týden sdělil obvinění ze spáchání přečinů krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.

„Poškozeným majitelům rekreačních chat tak vznikla celková škoda ve výši 82 340 korun. Případná další trestná činnost obviněného muže je nadále v prověřování. V této chvíli je umístěn v opavské policejní cele a byl dán podnět na Okresní státní zastupitelství v Opavě s návrhem na jeho vzetí do vazby, který se nyní realizuje,“ popsal aktuální situaci tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.

Dodal, že obviněný muž se krádeží dopustil i přesto, že byl v lednu roku 2009 Okresním soudem v Opavě odsouzen pro trestný čin krádež k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na jeden rok a dva měsíce.

V polovině října loňského roku byl z výkonu trestu podmíněně propuštěn a byla mu stanovena zkušební doba v délce trvání čtyř roků, tedy do října 2013.

„Případ objasnili policisté z obvodního oddělení PČR ve Vítkově v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty, a to na základě místní a osobní znalosti nejen daného prostředí, ale i případných pachatelů této trestné činnosti,“ doplnil ještě Černohorský.