Jak se však ukázalo, dopátrat se novinek v případu je prakticky nemožné. Jediný, kdo má k dispozici aktuální informace, je kriminálka ve Splitu, jež by měla mít kauzu pod křídly. Nicméně i přes veškerou naší snahu se místní policisté dosud nevyjádřili.

„Ani české zastupitelství chorvatská policie nijak neinformuje o stavu vyšetřování," sděluje vedoucí Konzulárního jednatelství ČR ve Splitu Pavel Bednář.

Avšak, jak soudí, kdyby došlo k jakémukoli posunu a pátrání po lodi mělo úspěch, situace by byla jiná. Naposledy měli na konzulátu s okradeným mužem mluvit, když mu po konzultaci s Interpolem České republiky doporučili, aby věc oznámil i české policii v místě bydliště.

„Od té doby jsme s ním v kontaktu nebyli, předpokládáme tedy, že šetření chorvatské policie, možná ve spolupráci s českou, běží standardním způsobem. Nicméně si myslíme, že pachatel dosud nebyl vypátrán, jelikož o tom by se chorvatská policie místním médiím jistě ráda pochlubila," soudí Pavel Bednář.

Do těchto dnů se podle všeho Adam Z. na české policejní složky neobrátil. Oznámení nepřijali kriminalisté na krajském ředitelství v Ostravě ani policie v Opavě. Jak to tedy vypadá, hledání jachty, která měla být údajně pořízena na leasing a pojištěna u nejmenované britské pojišťovny, je nadále záležitostí pouze chorvatských vyšetřovatelů a pátrání je s největší pravděpodobností doposud bezvýsledné.

Další podrobnosti stále zjišťujeme a o případných novinkách vás budeme informovat.