Připomínáme jen, že chovanec Výchovného ústavu v Dřevohosticích ukradl ze zahrady jednoho opavského rodinného domku tři jízdní kola a následně byl zadržen opavskými policisty. V průběhu vyšetřování tohoto provinění z trestného činu krádeže se totiž zjistilo, že to nebyla jediná zlodějina tohoto mladíka.

Bylo zjištěno, že hned v prvním týdnu měsíce srpna odcizil ze zahrady jednoho z domů v Husově ulici psa, křížence staforda a brazilské fily v hodnotě 1 700 korun. Toho ale po dvou dnech majitelce vrátil.

Za své útěky z ústavů, kam byl umístěn na základě rozsudku okresního soudu v Opavě ze září 2008 k ochranné výchově, je mladík dále stíhán pro provinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Už v květnu letošního roku utekl z Diagnostického ústavu pro mládež v Ostravě-Kunčičkách a mimo ústav se toulala až do 12. července, kdy byl zadržen pracovníky bezpečnostní ochranné služby prodejny při krádeži zboží v opavském hypermarketu Globus, kde ukradl několik parfémů a čokolády.

O dva dny později při společně organizované vycházce Výchovného ústavu Dřevohostice, kde byl umístěn, utekl znovu a byl na útěku až do svého dalšího zadržení opavskými policisty 10. srpna 2009.

Tím však policie případ neuzavřela. Případná další trestná činnost mladíka je i nadále v šetření ze strany opavských kriminalistů.