Případem se tento týden zabýval Okresní soud v Ostravě, který nad ženou vynesl rozsudek. Vyměřil jí třicetiměsíční trest, který podmíněné odložil na zkušební třicetiměsíční lhůtu.

Současně jí uložil ochrannou psychiatrickou léčbu ambulantní formou. Obžalované hrozilo až osm let vězení. Verdikt zatím není pravomocný.

Žena se s mužem seznámila na církevních poutích ve Španělsku a Portugalsku. Víra v Boha je sblížila. Když se na něj později po návratu domů obrátila s naléhavou prosbou o finanční výpomoc, okamžitě jí vyhověl. Z poutních cest ji znal jako hluboce věřící katoličku. Ani ve snu jej nenapadlo, že jde o lest.

Vyrukovala s historkou, že hotovost potřebuje na operaci srdce a hlavy. Následoval příběh o smrti otce a nutnosti úhrady nákladů za jeho pohřeb. Postupně přicházela s dalšími smutnými příběhy. Stále jí věřil. Peníze posílal poštovními poukázkami nebo převodem ze svého účtu.

Podezření

Když důvěřivý muž vyčerpal celoživotní úspory, vzal si půjčky u bank, oslovil i známé. Postupně v něm ale sílilo podezření, že něco není v pořádku.

Když ho žena požádala o peníze, které měly odvrátit hrozící exekuci bytu a vystěhování na ulici, rozhodl se její informace ověřit. Zavolal na hejtmanství Karlovarského kraje, kde dotyčná žila. Dozvěděl se, že jeho známé žádné vystěhování nehrozí. Tehdy pochopil, že se stal obětí podvodu.

Žena trpí psychickými problémy. Z vylákaných peněz, jejichž hodnotu prý jen obtížně určovala, téměř nic neměla. Údajně se obklopila nesprávnými lidmi, kterým se snažila pomoci. Ti zřejmě zneužili její naivity.