Opilci dají policistům někdy hodně zabrat. Dokazují to mimo jiné události uplynulých dní.

V prvním z případů museli policisté zajistit sedmapadesátiletého obyvatele Kravař, který v silně podnapilém stavu vstupoval na cestu. Ohrožoval tak nejen sebe, ale i bezpečnost silničního provozu. Opilec skončil na záchytce.

Na protialkoholní záchytné stanici pak skončil také opilec, který ležel na chodníku na Těšínské ulici v Opavě. Jak uvedla za opavské policisty Dagmar Schindlerová, muž nebyl schopen chůze a svým stavem budil veřejné pohoršení.

Opilí byli také dva mladíci, kteří před pár dny rozkopli skleněnou výplň okna u vchodových dveří činžáku. Také je policisté převezli na opavskou záchytku.

Vstupní dveře se pak staly terčem vzteku také u devětačtyřicetiletého muže z Karviné. „U jednoho z domů v Budišově nad Budišovkou podnapilý muž slovně napadal devětačtyřicetiletou ženu z Budišova,“ podotkla Schindlerová s tím, že agresor kopal do vstupních dveří jejího domu.

„Policisté měli obavu, že bude muž ve svém jednání pokračovat, a tak jej převezli na opavskou protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ doplnila Schindlerová.

Přes tři promile pak nadýchal dvaapadesátiletý muž z Hrabyně, který ležel před jedním z činžovních domů na Vaškově náměstí v Opavě.

Za zmínku pak stojí rovněž případ dvaačtyřicetiletého Opavana, který v jedné opavské restauraci napadl třiačtyřicetiletého muže z Kravař. Ke zranění osob podle Schindlerové nedošlo.

Nutno zdůraznit, že někteří podnapilci se nezdráhali sednout za volant. To je třeba případ pětadvacetiletého muže z Hlučína, který opilý narazil do zaparkovaného auta a ujel.