Vzhledem k věku pachatelky se kriminalisté nechtějí k případu příliš vyjadřovat, a není tedy znám ani důvod, proč muže zabila. O záchranu muže, který utrpěl bodné poranění, se pokoušely dvě posádky záchranářů. Když přijely na místo, muž nejevil známky života.

„Posádka jej nalezla v bezdeší a bez srdeční akce. Zdravotníci ihned zahájili resuscitaci a přivolali výjezdovou skupinu s lékařem. Šestačtyřicetiletému muži zasahující lékař zajistil dýchací cesty intubací,“ uvedl tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl s tím, že za stále probíhající nepřímé srdeční masáže, podávání léků a při opakovaných defibrilacích pokračovala snaha obou posádek o obnovení činnosti pacientova srdce.

„Přes téměř hodinové úsilí však nebyly oživovací pokusy úspěšné. Pacient na místě podlehl svému zranění,“ doplnil.

Celý případ převzali vzhledem k jeho závažnosti krajští kriminalisté. „Kriminalisté zahájili trestní řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví. Provedli ohledání místa činu, fotodokumentaci a zajistili stopy,“ komentovala událost krajská policejní mluvčí Darina Majková a dodala, že vzhledem k citlivosti případu a věku pachatelky se nebudou podrobněji vyjadřovat.