Divoká automobilová honička, kdy oběť na vlastní pěst v opavských ulicích trpělivě pronásleduje zloděje. Stíhá je tak dlouho, až pronásledovaní hru nervů nevydrží, zastaví a okradenému kořist z pečlivě naplánované loupeže se strachem v očích vrátí. Nesmysl? Kdepak. Přesně takový adrenalinem nabitý scénář se v Opavě odehrál před třemi týdny.

Přestože okradený se svým mercedesem oba prchající zlodějě z Ostravy ve Škodě 105 dohonil a přinutil je vrátit mu ukradenou navigaci v hodnotě deseti tisíc korun, pachatelům se přece jen podařilo uprchnout. Až do začátku tohoto týdne se pak neznámo kde před spravedlností skrývali. „Na základě nalezeného vozu Škoda 105, ve kterém pachatelé prchali a který zanechali před opavským hypermarketem Delvita na Ratibořské ulici, jsme zjistili, kdo je majitelem automobilu a kdo v něm v den spáchání trestného činu jel,“ vysvětlil tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Vyšetřovatelé případu zjistili, že navigaci z vozu Mercedes Benz stojícího na Krnovské ulici ukradl čtyřiatřicetiletý recidivista z Ostravy se svým o čtyři roky mladším kumpánem. „Policejní komisař předevčírem zahájil proti oběma mužům trestní stíhání pro trestný čin krádeže formou spolupachatelství,“ dodal René Černohorský.

Pachatelé kuriózně zakončené vykrádačky, z nichž jeden už byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen, se snad při další krádeži nejprve přesvědčí, zda je okrádaný při kriminální činnosti náhodou nepozoruje. Devětatřicetiletý majitel luxusního mercedesu měl totiž potrefenou dvojici při loupeži neustále na očích. Stál pár metrů od nich za oknem své kanceláře a čekal na nejvhodnější okamžik, kdy by se mohl vydat ukradenou navigaci získat zpět do svého vlastnictví.