Policie ČR v neděli 5. června požádala o spolupráci strážníky Městské policie Krnov. Po deváté hodině večer svědek policii oznámil, že nějaký vandal kladivem rozbíjí dlažební kostky.

"Strážníci proto ihned vyrazili na uvedenou adresu, kde se skutečně nacházel muž s přibližně deseti kusy právě vytažené dlažby. Na vysvětlenou sdělil, že tyto dlažební kostky zde před časem umístil sám coby zaměstnanec jedné firmy, která mu však za práci nezaplatila a on se proto rozhodl dlažbu vytáhnout," vysvětlila mluvčí krnovské radnice Dita Círová motivaci dlaždiče, který rozebrání kostek vnímal jako spravedlivé srovnání nevyřízených účtů se svým zaměstnavatelem.

Technoparty na louce ve Stránském u Rýmařova, 4. června 2022.
Na technopárty u Rýmařova "paří" i krávy. Na louku se sjely dva tisíce lidí

Strážníci dlaždiče poučili, že pracovně právní spor nelze řešit touto neformální cestou. Dlaždič si uvědomil, že jeho představy o spravedlivém vyrovnávání účtů jsou po právní stránce snadno napadnutelné. Ve svém počínání ustal, a spolupracoval s Policií ČR, kde mu vysvětlili, jak podobné záležitosti lze dořešit i legální cestou.

Zdroj: Youtube

Krnovští strážníci měli v neděli 5. června ještě jeden zajímavý výjezd. "Na zápach pálícího se odpadu si stěžovala obyvatelka Albrechtické ulice v neděli krátce před polednem. Podle ženy puch vycházel od sousedů a byl tak intenzivní, že nemohla otevřít okno ani pověsit prádlo," uvedla mluvčí krnovské radnice Dita Círová. Strážníci vyrazili na místo, ale žádný dým ani puch zde nezaznamenali. Kontaktovali proto oznamovatelku.

Krnov slaví postup
Velké věci v Krnově! Oslava postupu, konec legendy a sedm branek

Na základě její výpovědi navštívili její sousedy, kteří v zahradě udili maso. Je těžko uvěřitelné, jak si někdo může splést smrad páleného odpadu s vůní uzeného masa. Zahradní uzení ani grilovačka žádnou vyhlášku neporušuje. K tomuto tradičnímu způsobu úpravy masa není potřeba žádné povolení ani oznámení úřadům. Sousedé mohli v uzení nerušeně pokračovat a strážníci se šli věnovat závažnějším případům. Například rozebírání dlažby.