Dostal ho za znásilnění, kterého se loni v srpnu dopustil na dvacetiletém chlapci, který jel v noci z Opavy za kamarády do Hradce nad Moravicí.

Při výjezdu z města zatavil u benzinové pumpy obžalovanému, který tam stopoval. Sotva vyjeli, měl Jiří T. donutit mladého řidiče násilím k zastavení a odstavení vozu hned na odpočívadle za benzinkou.

Podle obžaloby ho spoutal řemenem a vedl do polí k přírodnímu zákoutí, kde ho pak měl donutit k orálnímu sexu. Z ponižující situace nešťastníka vysvobodili až jeho kamarádi, kteří se ho z Hradce nad Moravicí vydali hledat.

Násilník před nimi sice svou oběť schoval pod deku, ale nakonec se polekal a utekl.

Ke své smůle však ztratil občanský průkaz, takže policistům zjištění pachatele maximálně usnadnil. Opuštěný a odemčený vůz poškozeného na odpočívadle však zlákal neznámého pobertu, který z něj ukradl mladíkův mobil.

Obviněný se v hlavním líčení hájil tvrzením, že sexuální styk probíhal dobrovolně a že prý na něj poškozený s kamarády všechno nastrojili, aby ho mohli vydírat. U soudu rozhodně není žádným nováčkem, už dříve se zodpovídal ze znásilnění muže, a navíc i z loupeže v pobočce jednoho peněžního ústavu.

Poškozený trval na své verzi a dobrovolnost vyloučil. Případ nahlásil se zpožděním proto, že se prý styděl. Jeho matka potvrdila, že syn přišel domů ve velmi špatném psychickém stavu a kamarádi poškozeného shodně vypověděli, že ho našli pod dekou přímo na inkriminovaném místě, ze kterého násilník před jejich očima utekl.

Svědectví taxíkářky, že oba aktéry vezla společně ještě před událostí, což dokazuje, že se už znali, bylo podáno velmi nedůvěryhodně a soud k němu proto nepřihlédl.

„Trest v této výši byl obžalovanému udělen jako zvlášť nebezpečnému recidivistovi a tomu odpovídá i typ věznice, ve které si trest odpyká,“ zdůvodnil rozsudek soudce Petr Polák.

Verdikt zatím není pravomocný, protože se proti němu Jiří T. hned v soudní síni odvolal a státní zástupce si vzal lhůtu na rozmyšlenou.