Nařídil ale složení kauce ve výši milion korun. „Mám informace o tom, že kauce už byla zaplacena,“ řekla ČTK mluvčí soudu Barbara Plchotová a dodala, že ale neví, zda již byl muž z vazby propuštěn.

„Nevím, zda už soudce příkaz k propuštění vydal. Navíc je možné, že to bylo vázáno na konkrétní den. Ověřit to nemůžu, protože soudce už odešel,“ řekla Plchotová. Mluvčí ostravské vazební věznice případné propuštění muže nemůže komentovat.

Zaměstnanci pohřební služby muž nelegálně drženou zbraní prostřelil obě nohy. Motivem střelby byla pomsta. Střelec zraněného viní, že okradl jeho zemřelého otce. Ten to ale odmítá. Střelec si vyslechl obvinění z vydírání a nedovoleného ozbrojování. Jeho komplic byl obviněn jen z vydírání.

Společně s komplicem oběť nejprve spoutali. Když se nechtěl přiznat k údajné krádeži, syn zemřelého vytáhl pistoli a dvakrát vystřelil. Obětí byl čtyřiadvacetiletý pracovník Pohřební služby Novosad.

Údajně měl několik dnů před střelbou ukrást v bytě, kde zemřel otec střelce částku několika desítek tisíc korun. Muž to ale popírá. „Nic jsem neukradl,“ řekl novinářům.

Podle sestry střelce Lenky Burdové obviněný špatně nesl fakt, že otec byl po smrti okraden. Nelíbilo se mu i to, že s tím policie nic neudělala, a proto vzal spravedlnost do svých rukou.