Slyšet z jeho úst měly být i výhrůžky typu „Tebe neodveze rychlá, tebe odveze Novosad (pohřební služba – pozn. redakce)". Při této větě pak měl vytáhnout velký kuchyňský nůž a před matkou jej začít brousit. Ale ani s takto drastickým psychickým týráním se muž nespokojoval. Na ženu útočil i fyzicky. A hodně nevybíravě. Před několika dny, kdy se na něj celá věc tzv. provalila, měl matku kupříkladu škrtit plátěnou utěrkou. Přitom jí opět vyhrožoval zabitím.

„Ženě se podařilo z místa společného bydliště utéci a věc oznámila Městské policii v Opavě a následně opavským státním policistům," sděluje mluvčí opavské policie René Černohorský. Po výslechu zbědované seniorky vyvstala před vyšetřovateli hrůzostrašná skutečnost. Dozvěděli se, že kruté synovo zacházení snáší žena již po několik měsíců, a to minimálně od listopadu loňského roku. Násilník jí smrtí vyhrožoval takřka denně, přitom ji bil do zad, do nohou a tahal za oblečení.

Pro začátek, zejména kvůli ochraně napadané ženy, byl agresor policií vykázán na deset dní z domova i jeho nejbližšího okolí. Zároveň v současnosti čelí podezření ze spáchání nebezpečného vyhrožování. Případ se nyní nadále vyšetřuje. Tragický obraz naší současné společnosti pak dokresluje i skutečnost, že to nebyl v minulých dnech jediný případ útoku syna na matku. A rovněž v tomto případě se nejednalo o žádného svatouška. Pokusil se dokonce zaútočit na policisty.

Vše se odehrálo minulé úterý ve Větřkovicích. Pachatelem měl být tentokrát osmatřicetiletý muž. Jeho šestašedesátiletá matka na něj musela zavolat policii kolem třetí hodiny odpoledne. Důvodem měl být fakt, že ji chvíli předtím jak slovně, tak fyzicky napadl. A danému tvrzení lze snadno uvěřit podle toho, co následovalo po příjezdu hlídky.

„V zádveří jejich rodinného domu vzal do obou rukou přes metr a půl dlouhou kovovou lištu dveří, držel ji před sebou jako meč, řval na zakročující policisty, ať okamžitě vypadnou z jeho pozemku, a poté na jednoho z nich zaútočil. Udělal dva kroky proti němu, šermoval mu tyčí těsně před obličejem a snažil se jej udeřit," popisuje Černohorský. Výcvik strážců zákona jim ale umožnil ubránit se a útočníka zpacifikovat.

Skončil v cele, odkud byl následující den propuštěn s tím, že čelí trestnímu řízení za násilí proti úřední osobě. Rovněž tento případ se bude nadále prošetřovat.