Něco málo po desáté hodině. Sanitka mířící po Ratibořské ulici k případu do Velkých Hoštic se střetla s osobním vozem Renault Laguna, který ji zkřížil cestu. „Osobní vůz chtěl odbočit vlevo na Hněvošice, střetl se se sanitkou a obě vozidla skončila na chodníku. Sanitka srazila muže,“ řekl mluvčí opavské policie René Černohorský.

Čtyřiasedmdesá­tiletý muž zraněním podlehl. Sanitní vůz navíc při havárii narazil do sloupu trolejbusového vedení u silnice, druhý automobil po nárazu prolétl do zahrady rodinného domku. „Na místo do minuty dorazil vůz s lékařem, který jel za sanitou do Hoštic. Lékař tedy nejdříve zasáhl u dopravní nehody,“ řekl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Na místo nehody také ihned vyjela opavská jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v obsazení tří vozidel. „Hasiči se ihned zaměřili na pomoc spolujezdci v sanitce, která narazila do bytelného sloupu veřejného osvětlení, na němž také drželo trolejbusové vedení. Po opatrném vyproštění hasiči předali zraněného muže, který byl po celou dobu při vědomí a komunikoval, zdravotnické záchranné službě,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Do Velkých Hoštic zamířil za dvanáct minut náhradní sanitní vůz, což bylo ale pozdě.