Lupiče, který přepadl dvě herny v Opavě stíhá policie

První přepadení se odehrálo v herně Gold Phoenix v Opavě-Kateřinkách okolo 4.15 ráno. Muž několikrát vyzval šestatřicetiletou servírku, aby mu vydala finanční hotovost. „Nechci vám ublížit, dejte mi peníze,“ to byla jeho slova. Ženu zatlačil do zadní části herny. Zavřel dveře herny a postavil se do nich.

Při vzájemné potyčce, odstrčil pachatel ženu tak, že upadla na chladicí pult a utrpěla přitom zranění na obou předloktích, na tváři a koleně. Lupič nakonec ženu zamkl v jedné z místností herny a odcizil ze sklenice u baru čtyři sta korun. Když začala křičet o pomoc, odemkl ji a z herny utekl. S lupem ale nebyl muž spokojen a vyrazil dále.

Jeho dalším cílem se stala herna Hellax na Ratibořské ulici v Kateřinkách. Tam dorazil okolo 4.30. Jednadvacetiletého muže z Opavy-Kateřinek, který zde obsluhoval, požádal o rozměnění peněz. Zatímco to obsluhující muž prováděl, ukradl mu lupič hospodský flek se zhruba 110 000 korun.

Drama v kasinu

Opavská policie sice podle svého mluvčího René Černohorského tuší, kdo by za přepadením mohl stát, z taktického hlediska se však prý k případu nebude zatím více vyjadřovat. Opavský a hlučínský deník na přepadení jako první upozornil Libor Knopp, zástupce ředitele bezpečnostní agentury Seys Security. Ta přepadený objekt hlídá a přepadená obsluha herny přivolala zaměstnance agentrury ve 4.45 hodin ráno, tedy bezprostředně po přepadení, na pomoc.

Při výslechu na opavské policejní stanici přepadená šestatřicetiletá žena z Kateřinek vypověděla, že k útoku došlo o půl páté ráno. „V tu dobu byla prý v herně sama s hostem. Ten k ní měl přistoupit zezadu, chtít po ní peníze a srazit ji na pípu a tím jí způsobil zranění,“ uvedl Černohorský.

Napadenou muž poté zatlačil do zadní místnosti a zamkl. Hernu prohledal, ukradl čtyři sta korun, a než utekl, tak ženu z uzamčené místnosti opět pustil. Když ráno dorazila na místo naše redakce, nebylo po přepadení ani stopy.

„Přišla jsem v deset ráno na denní směnu, o ničem nevím,“ vysvětlila zaměstnankyně kasina. Na otázku redakce, jak je možné, že mělo kasino otevřeno ještě před pátou hodinou ranní, když výherní automaty se podle nové vyhlášky mohou provozovat pouze od 10 do 22 hodin, odpověděla: „Máme zde automaty, na které se zákaz nevztahuje.“

Podle prvních zpráv měla být ve stejnou dobu přepadena také herna Bludička na Partyzánské ulici, která je od kasina Phoenix vzdálená asi pět minut chůze. Policejní mluvčí ani obsluha herny nám však tuto informaci nepotvrdili. „Ráno za mnou akorát přišli dva policajti, kteří hledali nějakého mladíka v červené mikině,“ řekl Deníku včera před jedenáctou hodinou dopolední zaměstnanec herny Bludička.