Že se potuluje Opavou, jako první zjistila kadeřnice Martina P. z kadeřnického salonu Martina v ulici Na Rybníčku minulé úterý. „Už na první pohled bylo poznat, že se jedná o ženu, co o sebe nepečuje, byla neupraveného vzhledu," vzpomíná Martina P. „Představila se jako Zemanová, dokonce uvedla, že je z Nového Jičína. Objednala se na barvení a stříhání a pak se ještě objednala vedle na pedikúru," popisuje sled událostí Martina.

Během doby, kdy si ji zapisovala do svého diáře, byla neznámá zlodějka před zraky čtyř lidí. Přesto se jí povedlo se dostat do kabelky jedné ze zákaznic a ukrást z ní peněženku, ve které měla čtyři tisíce dvě stě korun. „Nejhorší bylo, že zákaznice přišla o veškeré doklady. Mrzí mě, že se jí to stalo zrovna u nás," krčila rameny Martina. Že se žena na objednané stříhání nebo barvení dostaví, už ani nikdo neočekával.

Uběhlo sotva pár dní a záhadná paní „Zemanová" se objevila v dalším kadeřnictví. V pátek si vybrala salon Karin v Obloukové ulici. Scénář byl prakticky totožný. Vešla dovnitř, objednala se na stříhání a barvení. Při svém odchodu ukradla z volně odložené dámské kabelky, která byla umístěna na stojícím věšáku, peněženku jedné zákaznice.

Ke vší smůle se v ní nenacházela jen finanční částka jednoho tisíce korun, ale také zlaté prsteny, včetně snubního. Celkově má tak zákaznice škodu osm a půl tisíce korun. „Majitelka kadeřnictví Karin je má dobrá známá, takže mi okamžitě telefonovala a přišly jsme na to, že se jedná skutečně o jednu a tutéž osobu," uvedla Martina P.

„Chci určitě všechny své kolegyně varovat. Už jsem to nahlásila i do Kamaku, odkud většina kadeřnic bere zboží. Tahle ženská je patrně profesionálka, protože dokáže opravdu okrást před zraky několika lidí, a nikdo si toho ani nevšimne," uzavřela Martina P.

Případ řeší policisté z opavského obvodního oddělení. „Podle popisu se jedná o ženu mezi čtyřiceti a padesáti lety, silnější postavy, s hnědými neupravenými vlasy. Na sobě měla šedé kalhoty a zelenou vestu," uvedla za opavskou policii Dagmar Schindlerová.

„Popis je nepřesný, takže zatím nemáme konkrétní představu, o koho by se mohlo jednat. Vždy ale upozorňujeme na to, aby si lidé dávali pozor, kde své osobní doklady odkládají," dodala Dagmar Schindlerová.