Jak redakci informoval provozně technický náměstek Technických služeb Martin Girášek, v období vánočních svátků a nového roku byli mnozí občané osloveni lidmi, kteří se vydávali za popeláře.

„Tito lidé rozdávali občanům letáček s textem: „Veselé Vánoce a šťastný nový rok Vám přejí popeláři“ a očekávali za to drobnou finanční odměnu, o kterou si dokonce řekli,“ zmínil Girášek.

Podle jeho informací se jednalo o občany vydávající se za zaměstnance Technických služeb a odvolávající se na to, že právě provádí svoz odpadu.

„Byli však oblečeni do civilních šatů a tyto aktivity prováděli v naší pracovní době, kdy zaměstnanci opravdu nemají čas běhat v poschodích panelových domů, obzvláště v době svátků, kdy je odpadu mnohonásobně více a sváží se i ve dnech pracovního volna,“ podotkl Girášek.

Jak dále řekl, Technické služby Opava, s. r. o., se distancují od chování těchto občanů, výše uvedená činnost je soukromou aktivitou těchto lidí a je neslučitelná s prací na odvozu komunálního odpadu.

„V případě opakování tohoto jevu doporučujeme občanům, obrátit se na orgány činné v trestním řízení,“ doporučil Martin Girášek.