Fantazie a nápaditost jim rozhodně nechybí. To se musí současným zlodějům a podvodníkům opravdu přiznat. Pokusů, jak z lidí dostat peníze, je čím dál víc a lidé už mnohdy nevědí, komu věřit. Přes veškerá varování v médiích se lidé bohužel často nechají podvést.

A to napříč celou republikou, Opavsko samozřejmě nevyjímaje. Asi nejvíc se v posledních dnech v nejrůznějších koutech Česka mluví o falešných popelářích. Podvodnících, kteří tahají z lidí peníze s odůvodněním, že chystají například kamarádovi rozlučku, vybírají kolegovi na pohřeb nebo chtějí něco na přilepšenou. Nejrizikovějším obdobím jsou Vánoce a začátek nového roku.

„Tak jako v celé řadě měst můžu potvrdit, že také v Opavě jsme se v minulosti s tímto politováníhodným nešvarem setkali. Každopádně bych chtěl širokou veřejnost ujistit, že se nejedná ani o současného, ani o bývalého zaměstnance Technických služeb Opava, s. r. o., ale bohužel o lidi, kteří se snaží zneužít lidské laskavosti,“ zdůraznil provozně-technický náměstek Technických služeb Opava Martin Girášek.

„Bohužel nejen v našem městě, ale napříč celou republikou jsme se setkali s tím, že například v předvánočním čase byli mnozí občané osloveni lidmi, kteří se vydávají za popeláře. Tito lidé se snažili popřát veselé Vánoce a šťastný nový rok a očekávali za to drobnou finanční odměnu, o kterou si dokonce řekli,“ popisuje postup podvodníků Girášek a ubezpečil, že se jedná o občany pouze se vydávající za zaměstnance technických služeb.

„Technické služby Opava s.r.o. se distancují od chování těchto občanů, výše uvedená činnost je soukromou aktivitou takových lidí a je neslučitelná s prací v naší společnosti a také s prací na odvozu komunálního odpadu. V případě zjištění takovéhoto jevu doporučujeme všem občanům obrátit se na orgány činné v trestním řízení,“ uzavřel Girášek.