Utkání začalo v 10.15 hodin a zápasu přihlíželo 500 diváků. Redakci to potvrdila tisková mluvčí krajské policie Darina Majková.

„K samotnému narušení na stadionu nedošlo. V průběhu druhého poločasu však za zadní branou fotbalového stadionu došlo ke srocení asi dvou set osob. Skupinu tvořili čeští i polští fanoušci FC Baník Ostrava a čeští i polští příznivci SFC Opava,“ vyjmenovala Majková s tím, že došlo ke střetu a vzájemnému fyzickému napadání.

Jak zmínila, muselo zakročit několik desítek policistů, kteří byli nuceni použít donucovací prostředky. „Po policejním zákroku se všichni přítomní účastníci šarvátky rozutekli. Nemáme hlášena žádná zranění,“ podotkla.

Při doprovodu fanoušků ze stadionu došlo podle jejích slov po ukončení zápasu mezi neukázněnými fandy v jednom případě ke krádeži. „V dalším případě bylo poškozeno jedno služební vozidlo policie,“ doplnila.

Svědek: Policie zapomněla pomáhat a chránit

V souvislosti s nedělním fotbalovým utkáním redakce dostala příspěvek čtenáře. „V neděli dopoledne jsem na své obvyklé procházce šel kolem splavu v Městských sadech. Najednou přijelo odhadem asi třicet aut, většina z nich zaparkovala u splavu. Z nich vyskákala zhruba padesátka fanoušků,“ popsal situaci kolemjdoucí muž, který si přál zůstat v anonymitě.

Zmínil také, že někteří muži byli oblečeni jen do půl pasu, rozcvičovali se a stihli taky pomočit plot nebo projíždějící auto. „Najednou se kousek ode mě prohnala tato skupina většinou krátkovlasých chlapců a vypadalo to, že si mezi sebou jdou vyřídit účty. Dostal jsem strach, člověk nikdy neví, co je může v davovém šílenství napadnout,“ vzpomíná na nepříjemný zážitek muž.

Ze strachu si přeparkoval své auto dál od splavu a mezitím zavolal policisty. „Řekli mi, že tam hned někoho pošlou. Uběhla asi hodina, fanoušci už byli dávno pryč a policie se do té doby neukázala. Zřejmě zapomněla na heslo pomáhat a chránit,“ doplnil rozhořčeně Opavan.

Opavan: Bylo to zbytečné divadlo

Policejní manévry pocítili poblíž centra i někteří Opavané. Například ti, kteří šli jako vždy každou neděli před devátou hodinou ranní na mši do kaple v Marianu na Kylešovském kopci. „Najednou se od Rooseveltovy ulice vyřítilo asi šest policejnchí aut s houkačkami. Řítili se dolů k východnímu nádraží.

Nedalo mi to a jel jsem za nimi. U nádraží zastavili, dva policisté s helmami u pasu pomalu vystoupili a postavili se na nástupiště. Ti ostatní seděli v autech, smáli se a bavili. Všude byl klid. Tak jsem si říkal, že to bylo zbytečné divadlo. Jen straší veřejnost,“ kroutil hlavou jeden z Opavanů.