Poranění hlavy a podezření na poranění pánve. Takové jsou následky pádu z okna osmadvacetiletého muže z Kobeřic. Vše přitom začalo obyčejnou hádkou. „Pět minut před druhou hodinou ranní bylo oznámeno, že dochází ke sporům mezi otcem a synem. Podle prvotního oznámení měli být v podnapilém stavu,“ popisuje tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský se slovy, že se muži měli dohadovat ohledně spaní.

Na místo dorazila policejní hlídka z Kravař. „Muži byli hluční, vyměňovali si názory. K žádnému napadávání tam nedocházelo. Policisté tedy vše na místě vyřešili domluvou,“ pokračuje René Černohorský. Hlídka šla zpět do auta a telefonicky nahlásila operačnímu důstojníkovi, že je vše už v pořádku. V tu chvíli uviděli, jak se otevřelo v jednom z pokojů v druhém patře okno.

„Vystoupili ven z auta a viděli, jak mladší z mužů něco huláká z okna. Pak vypadl ven na travnatou plochu,“ uvedl dále René Černohorský. Zmínil také, že z prvotního šetření nebylo zjištěno cizí zavinění. „Nicméně věc je dále v šetření,“ podotkl nakonec René Černohorský.

Jak potvrdil mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl, na místo byla vyslána posádka rychlé zdravotnické pomoci a vozidlo rendez-vouz s lékařem. „Pacient byl při vědomí, utrpěl však poranění hlavy. Lékařka pojala podezření také na poranění pánve. Po ošetření a zaléčení na místě byl postižený šetrně transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě–Porubě,“ řekl Lukáš Humpl.