Počmárané zdi, potrhané plakáty nalepené přímo na obklady budovy. Na první pohled nevábný kout, jehož slávu a krásu už dávno odnesl čas. Na bouchání nikdo nereagoval. Jen rukou napsané jméno Jan Kuzník, bez jakéhokoli telefonického či jiného spojení, dávalo tušit, že někdo tuto hernu provozuje.

Že to je podnik, který se včera půl hodiny po půlnoci vyplatilo přepadnout, se nechce věřit. Přesto je to pravda. „Mohu potvrdit, že v noci na pondělí deset minut před půl jednou dva muži požadovali po obsluze herny vydání tržby. Vzhledem k tomu, že peníze dostali, odešli zase pryč,“ řekl k přepadení tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský s tím, že kvůli začínajícímu šetření zatím podrobnosti sdělovat nemůže.

Bez odpovědi tak zůstala i otázka, zda se jednalo o přepadení se zbraní, zda byla obsluha zraněna nebo o jakou částku vlastně šlo.

Naše redakce oslovila pár prodejců sídlících v Žabce. O noční loupeži ještě nikdo z nich nic nevěděl. Ani místní trafikantka o přepadení nic netušila, zaskočena však nebyla. „Vždyť to už je toto léto podruhé. V herně je přepadli už jednou, dokonce v sobotu za bílého dne,“ mávla rukou.

Vzápětí uvedla, že ani ona sama se necítí v Kylešovicích bezpečně. „Bez pepřáku bych do práce nešla. Je to tady opravdu divoké,“ utvrdila nás. Nicméně předchozí přepadení, o kterém mluvila žena v trafice, policejní mluvčí odmítl: „Nevím o tom, přepadení tam bylo před lety, ale teď během prázdnin o ničem takovém policie neví.“

Měl zřejmě na mysli vraždu ženy, která zde před lety hernu obsluhovala.

Naše redakce se stavu Žabky a jejího okolí věnovala nedávno. Nejenže je objekt v nevábném a dezolátním stavu, ale před budovou každou chvíli bivakují pochybná individua s krabicovým vínem v ruce. To se pravděpodobně změnilo, protože nám trafikantka také sdělila, že místo častěji kontrolují strážníci městské policie a pijáky už zde přes den nevidí, jen zřídka po večerech.