Tentokrát se minulé pondělí čtvrt hodiny po šesté večerní vydal do supermarketu Billa v ulici Na Pastvisku, kde jej ale ochranka chytila při krádeži zboží v hodnotě 193 korun. Jednalo se hlavně o sladkosti, a také láhev griotky.

Podle René Černohorského, tiskového mluvčího opavských policistů, bylo muži po zajištění a předání policistům zjištěno v dechu 1,6 promile alkoholu, a tak byl dopraven na opavskou záchytku k vystřízlivění. „Šetřením bylo zjištěno, že muž byl již několikrát soudně trestán, naposledy za krádeže loni v červnu, kdy byl Okresním soudem v Opavě odsouzen na šest měsíců do vězení,“ řekl ještě Černohorský s tím, že vězení opustil letos v únoru.

Milana, jak se mu po Opavě říká, jsme už druhý den potkali v roli, která je pro něj asi nejcharakterističtější – s kárkou plnou železného šrotu. Už z dálky zdravil, a protože měl náklad tvořený sudem plným dalšího železa, těžký, zastavil se. Na dotaz, kam má namířeno, odpověděl, že do sběrny.

„To víš, žádný do práce, hezky prachy na ruku! Přijdeš a dostaneš,“ zdůraznil a významně si vzájemně poklepával dlaněmi o sebe, jako by ukazoval bankovku. A bez vyzvání pokračoval: „A pak zábava. Hezky pivo, kořalka, krabičák, ale někdy i kola,“ jako by se chtěl ukázat v lepším světle.

Co bude zítra, ho nikdy nezajímalo, důležitý je dnešek. Tak je to den za dnem…