Pátrání policistů z hlučínské služebny nevedlo k žádnému výsledku. Muž se neukázal ani v zaměstnání, nic nevěděli jeho přátelé a známí, nikdo jej neviděl. A tak se v pátek minulého týdne uskutečnila velká pátrací akce v okolí Hlučína.

„Jejím hlavním úkolem bylo potvrdit nebo vyvrátit domněnku, že pohřešovaný muž zůstal zraněný někde v polích,“ popsal cíl akce tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský. Několik hodin tak nad okolím Hlučína létala policejní helikoptéra, která svým „elektronickým okem“ prohledávala terén i lesy v okolí. Muže však neobjevila.

A tak pátrací akce pokračovala v pondělí. V mohutné rojnici se vydalo do polí na sto deset policistů z Moravskoslezského kraje, mezi nimiž samozřejmě hlavně ti z Opavy a Hlučína, kterým pomáhalo i dvanáct psovodů se svými čtyřnohými svěřenci. Není bez zajímavosti, že do akce se vydali i hasiči se čluny, kteří měli za úkol prohledat vodní toky a rybníky v okolí.

Krátce po zahájení akce byl muž nalezen.

„Hledaný muž byl objeven policejním psem nedaleko garážoviště v hlučínské části Rovniny. Muž zde v nepřístupném křoví spáchal nejspíše sebevraždu oběšením,“ seznámil nás se smutným koncem pátrání René Černohorský.

Podle jeho dalších informací muže objevil pes Agar s psovodem Petrem Vajdou, tedy dvojice, která již na Opavsku několikrát úspěšně zasáhla při různých pátrání. Policie se případem nadále zabývá a jejím hlavním cílem bude zjistit, zda muž skutečně spáchal sebevraždu, nebo byly okolnosti jeho smrti jiné.